homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Loc de munca


#1 2009-01-09 13:43:17

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Loc de munca

Buna buna smile

ce vreau sa va intreb

pentru ca am o nelamurire foarte mare

eu mereu am avut certuri cu tata pe tema banilor cand vine vorba de a face o facultate...si vreau sa scap de gura lui  :f?rbannad:

care sunteti de prin cluj, nu stiti daca exista locuri platite cat de cat bine, unde sa te accepte doar cu diploma de la bacalaureat si cu diploma de atestat in informatica?

pentru ca as vrea pe langa facultate sa imi gasesc si ceva de munca..nu vreau sa fac o forma de invatamant la distanta, nu ar avea rost...vreau sa fiu la zi si macar cat de cat sa mai am si eu niste bani sa nu imi scoata tata ochii mereu

( de abea astept sa scap de stresul pe care mi-l provoaca el )

grater

multumesc mult smile

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2009-01-09 13:43:44)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 



#2 2009-01-09 14:55:52

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Loc de munca

Eu personal cred ca ceea ce iti doresti tu e foarte greu de gasit, daca nu chiar imposibil. Sunt absolventi de facultate (am cunostinte de la Business din Cluj) care nu au reusit sa-si gaseasca un loc de munca bine platit.

Inteleg discutiile pe care le ai cu tatal tau, dar nu cred ca ai putea sa mergi la facultate in Cluj fara sprijin financiar din partea parintilor, cel putin la inceput. Daca nu reusesti sa gasesti cazare in camin, unde nu e chiar asa de scump, chiria o sa te coste foarte mult+ multe alte cheltuieli.

Cu toate astea, rata somajului e foarte mica in Cluj, deci un loc de munca tot ti-ai gasi, dar nu unul care sa-ti permita sa te intretii singura la inceput. Doamne da sa gresesc!

Offline

 

#3 2009-01-09 16:15:29

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Loc de munca

hai_faiv, ca sa te angajezi doar cu diploma de bac cauta un loc de munca unde nu se cer studii superioare.
in ceea ce priveste salariul, doar nu crezi ca la 20 de ani o sa gasesti din prima un job extra bine platit... dar macar vor fi niste bani in plus... si eu lucrez inca din anul I de facultate, si am facut-o la zi... si banii mi-au prins foarte bine, chiar daca nu au fost multi

Offline

 

#4 2009-01-11 17:04:21

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Loc de munca

da, va inteleg fetelor...

dar chiar mi-ar prinde bine cum ziceti voi niste bani in plus...

ca probabil nu o sa imi dea bani suficienti ca sa imi iau tot ce am nevoie

smile

multuuu

sa dea domnu sa imi gasesc de munca pe atunci smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#5 2009-01-11 17:12:24

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Loc de munca

hai_faiv a scris:

Buna buna smile

ce vreau sa va intreb

pentru ca am o nelamurire foarte mare

eu mereu am avut certuri cu tata pe tema banilor cand vine vorba de a face o facultate...si vreau sa scap de gura lui  :f?rbannad:

care sunteti de prin cluj, nu stiti daca exista locuri platite cat de cat bine, unde sa te accepte doar cu diploma de la bacalaureat si cu diploma de atestat in informatica?

pentru ca as vrea pe langa facultate sa imi gasesc si ceva de munca..nu vreau sa fac o forma de invatamant la distanta, nu ar avea rost...vreau sa fiu la zi si macar cat de cat sa mai am si eu niste bani sa nu imi scoata tata ochii mereu

( de abea astept sa scap de stresul pe care mi-l provoaca el )

grater

multumesc mult smile

Cunosti vreo limba straina? Eu am meditat pe timpul facultatii si de la 18 ani am banii mei si nu am mai cerut si nici nu am dat socoteala de ce fac cu ei........Si m-am maritat abia la 26 si atunci mi-am luat si primul job. Din meditatii castigam f bine.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-11 17:30:01

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Loc de munca

daliana a scris:

hai_faiv a scris:

Buna buna smile

ce vreau sa va intreb

pentru ca am o nelamurire foarte mare

eu mereu am avut certuri cu tata pe tema banilor cand vine vorba de a face o facultate...si vreau sa scap de gura lui  :f?rbannad:

care sunteti de prin cluj, nu stiti daca exista locuri platite cat de cat bine, unde sa te accepte doar cu diploma de la bacalaureat si cu diploma de atestat in informatica?

pentru ca as vrea pe langa facultate sa imi gasesc si ceva de munca..nu vreau sa fac o forma de invatamant la distanta, nu ar avea rost...vreau sa fiu la zi si macar cat de cat sa mai am si eu niste bani sa nu imi scoata tata ochii mereu

( de abea astept sa scap de stresul pe care mi-l provoaca el )

grater

multumesc mult smile

Cunosti vreo limba straina? Eu am meditat pe timpul facultatii si de la 18 ani am banii mei si nu am mai cerut si nici nu am dat socoteala de ce fac cu ei........Si m-am maritat abia la 26 si atunci mi-am luat si primul job. Din meditatii castigam f bine.

da, cunosc engleza, spaniola si sunt olimpica la franceza  rodnar tongue


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#7 2009-01-11 19:05:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Loc de munca

uite jobul smile
poti medita de ex copii de cls 1 sau 2

sau te poti angaja ca ospatar. si o sa te descurci cu ciubucul pe care-l faci smile

Offline

 

#8 2015-10-18 16:47:35

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Loc de munca

Am si eu o intrebare. Pana acum, pe e-jobs.ro puteai sa iti vizualizezi aplicatiile proprii pe care le-ai trimis la firme. Acuma nu reusesc sa le mai vad. S-a schimbat ceva la site?

Offline

 

#9 2015-10-19 13:29:37

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Loc de munca

Sunt tot acolo, la "Aplicarile mele" (sau "Total aplicari"), dupa ce intri in cont.


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.