homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna ziua!


#1 2015-09-11 22:46:30

Teodora92
Membru
Inregistrat: 2015-09-11
Mesaje: 4

Buna ziua!

Buna ziua ! Am si eu o problema ... Mia ?nt?rziat menstruația aproape 2 luni si ceva .., am fost la un medic ginecologic si mia spus ca totul e in regula cu mine ... Si la testul papanicolau mi-a ieșit bine totul si nici nu e vorba de sarcina pentru ca mi-am facut mai multe teste si toate au ieșit negative ... Eu i-au anticoncepționale yaz de 2 ani si nu am mai avut probleme pana acum ... Iar doamna doctor mi-a prescris milligest sa iau ... As dori sa știu daca este bine si am uitat cand trebuie sa incep folia de milligest ..odata cu ?nceperea noii folii de yaz sau cum ?... Va rog frumos aștept răspuns ... Mulțumesc

Offline

 



#2 2015-09-12 13:24:59

daenarys
Vizitator

Re: Buna ziua!

termini folia de yaz si incepi dupa pauza milligest care e alt contraceptiv.nu le adminsitrezi pe amandoua in acelasi timp smile

 

#3 2015-09-12 15:04:30

Teodora92
Membru
Inregistrat: 2015-09-11
Mesaje: 4

Re: Buna ziua!

Din cate imi amintesc eu de la doamna doctor mia spus sa le iau pe am?ndouă odata ..😞voi ziceți sa ?ntrerup yaz ?

Offline

 

#4 2015-09-12 15:10:24

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Buna ziua!

Nu sa le intrerupi, cand termini folia inceputa, faci pauza si incepi cu celalalte


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#5 2015-09-12 15:12:57

Teodora92
Membru
Inregistrat: 2015-09-11
Mesaje: 4

Re: Buna ziua!

Aaa deci am facut pauza 1 săptămana j acum pot ?ncepe pe cea de la Milligest ...? Chiar am stat in stres pana acum sad sper sa fie totul ok

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-09-12 15:14:46

daenarys
Vizitator

Re: Buna ziua!

asta ti am zis si eu mai sus faci pauza de 7 zile si incepi milligest

 

#7 2015-09-12 15:17:14

Teodora92
Membru
Inregistrat: 2015-09-11
Mesaje: 4

Re: Buna ziua!

Da asa o sa fac! Va mulțumesc frumos pentru timpul acord ! Chiar mi-ați fost de mare ajutor ! O zi buna tuturor 😘

Offline

 

#8 2015-10-24 03:46:33

Ioanastamate
New member
Inregistrat: 2014-03-23
Mesaje: 79

Re: Buna ziua!

Buna seara...nu stiu daca gasit subiectul corect unde sa scriu dar sper sa ma puteti ajuta..,luna trecuta mi-am facut un papanicolau pe lama iar ca rezultat am avut modificari celulare reactive asociate cu inflamatia si celule scuamoase atipice de semnificatie nedertminata ascus, la descriere scrie moderat fond inflamator polimorf acut si usor hemoragic. Asociat se observa alterati celulare de natura inflamatorie. Procese de reparatie celulara cu metaplazie scuamoasa in curs de maturare. Prezente celule endocervicale cu aspect reactiv, flora microbiana polimorfa. Rare celule epiteliale pavimentoase cu aripii nucleo-citoplasmatice ce le incadreaza in celule scuamoase atipice de semnificatie nedeterminata. Concluzie frotiu cu celule atipice de semnificatie nedeterminata ascus si se recomanda colposcopie. Acum 2 saptamani am repetat testul in mediu lichid iar rezultatul a fost negativ pt o leziune intraepiteliala sau maligna, lactobacili prezenti, iar la descriere frotiu cu celularitate scuamoasa de aspect normal, lactobacili si rare granulocite prezente izolat. Iar ca recomandati repetare ritm de screening. Intrebarea mea este cel de al doilea rezultatul este bun sau nu?

Ultima oara a fost editat de Ioanastamate (2015-10-24 03:51:34)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.