homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare vaginala


#1 2015-11-23 12:43:24

crysa
New member
Inregistrat: 2009-02-23
Mesaje: 33

Sangerare vaginala

Buna ziua.Am si eu o problema:am inceput sa iau Ac Yasmin de 12 zile si am o sangerare care tot continua de cand mi s-a terimiat menstruatia. Nu e gen spotting, pete maronii, e mai deschisa la culoare ,vizibila pe hartia igienica, pe protejslip.Nu curge abundent. E posibil sa fie de la Ac?Am mai luat Yasmin acum 6-7 luni si nu am avut problema asta .Au fost doar cateva zile de pete maronii cand am intrerupt tratamentul. Pe langa sangerare, mai am si o senzatie de usturime nu cand urinez,ci cand termin de urinat.Am senzatia ca as mai urina dar nu am ce.Sa aiba legatura?Vreu raceala, infectie?Am de gand sa merg la medic oricum, dar  nu stiu daca pot ajunge saptamana asta.

Offline

 



#2 2015-11-23 12:47:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare vaginala

da, e spotting de la pastile si e normal
usturimea de care zici e mai degraba de la o infectie urinara, nu are legatura cu pastilele.. mergi si fa o urocultura

Offline

 

#3 2015-11-23 16:41:47

crysa
New member
Inregistrat: 2009-02-23
Mesaje: 33

Re: Sangerare vaginala

Multumesc pentru raspuns. As mai avea o intrebare, poate stupida sau nu, nu stiu.Dar nu ma pricep.E posibil sa simti discomfort in timpul actului sexual din cauza infectiei urinare?Sau ar trebui sa imi fac griji?Poate e ceva mai serios decat o infectie?

Offline

 

#4 2015-11-23 18:13:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare vaginala

da, se poate, e inflamata zona

Offline

 

#5 2018-09-12 13:36:55

Deeadede123456
Membru
Inregistrat: 2018-09-12
Mesaje: 0

Re: Sangerare vaginala

va rog sa imi interpretați aceste rezultate medicale.

urocultura
culoare: portocaliu
aspect: limpede
mucus: absent
sediment:absent
filamente:absente
examen microscopic
eritrocite: 26 uL.......(< 17)
leucocite: 4 uL.........(<28)
celule epiteliale scuamoase 13 uL.... (<28)
in dimineața efectuării urocultura am avut o scurgere maronie.
   
examen bact. secretie col
rezultat: culturi bacteriene in aerobioza si microaerofilie absente la 24/48 de ore.

cu toate acestea mi-a fost descoperită o rana pe col si ovarele inflamate. am facut un test papanicolau si urmează sa primesc rezultatul.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.