homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati :( Va rog..


#1 2015-11-29 01:33:40

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 64

Va rog sa ma ajutati :( Va rog..

Buna fetelor. Postez inca o data pentru ca utilizatoarea queenofrose mi-a inchis topicul si am postat la "cum sa ramai insarcinata" dar de 4 zile nu mi-a raspuns nimeni..
Sunt disperata si va rog sa ma ajutati cu cat cunoasteti si voi... 
Am ciclul de 34-35 de zile, ultima menstruatie a fost pe 20 octombrie si luna asta o asteptam pe 24-25 dar nimic pana in ziua de azi. Am avut contacte neprotejate cu partenerul meu, metoda pe care o folosim de circa 4 ani, el se retrage cu mult inainte sa ejaculeze, nu e vorba de ejaculare interna sau externa.. Au fost cateva contacte deci nu stiu daca am fost in perioada fertila sau nu.. Cam pe 9,10 noiembrie ar fi trebuit sa fiu in perioada fertila.. Ma dor sanii tare sunt duri si umflati.. Ma doare burta foarte des, acea agitatie specifica premenstruala, uneori foarte tare si accentuata alteori slaba, dar ma doare des.. Luna trecuta am avut o inspectie cu usturime la urinare si secretii urat mirositoare.. Luna asta pana ieri am avut mucusul cervical abundent, nu stiu sigur daca era mucus, pe chilot se vede putin galbui si urat mirositor oarecum.. Imi este foarte sete beau multa apa.. Cu toate ca nu cred ca o sarcina sa se arate atat de repede si accentuata in simptome dupa numai 2 saptamani, si nu cred ca in sarcina te doare asa tare burta.. Ma gandesc mai degraba la o dereglare hormonala, la o raceala, la o legatura cu acea infectie de luna trecuta pe care nu am tratat-o, habar n-am..
Spuneti-mi fetelor ce parere aveti..

Va multumesc sad

Offline

 



#2 2015-11-29 08:19:42

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Va rog sa ma ajutati :( Va rog..

Fa un test de sarcina si te linistesti


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#3 2015-11-29 15:36:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Va rog sa ma ajutati :( Va rog..

La primult topic deschis de tine http://forum.anticonceptionale.ro/t4208 … u-nu-.html .. ti s-a raspuns.
Si eu iti sugerez sa faci un test de sarcina fin urina sau/si un beta HCG din sange. Nu ar strica nici o ecografie. smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#4 2015-11-29 15:49:56

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Va rog sa ma ajutati :( Va rog..

Buna!
Te rog sa scrii la topicul indicat mai sus..
poti face un test, sau chiar beta hcg..nu ne putem da cu parerea 100% pe niste semi-contacte din perioada fertila nustiu
Pentru scurgere, trebuie sa faci o lama de secretie.
continua la celalalt topic, acesta se ?nchide.
citeste, te rog si regulamentul, la următoarea neregula, vei primi ban pentru o zi.


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.