homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa slabesc- 10-129


#2433 2015-11-06 13:20:45

florynelu
New member
Inregistrat: 2014-12-29
Mesaje: 19

Re: Vreau sa slabesc- 10

Sunt foarte multe diete care promit ca pot sa  reduca din excesul de kilograme, dar nu e chiar asa simplu. Ce s-a acumulat intr-o perioada mai mare de timp nu poate fi dat jos asa usor.

Offline

 



#2434 2015-11-23 18:14:27

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vreau sa slabesc- 10

Am reusit si eu slabesc, cu dieta...ca altfel mancam foarte dezorganizat si numai prostii.
Cand am plecat in Ro in aprilie aveam deja niste kg "frumusele" in plus smile. In Malaezia am dat de mancarea asiatica (nu sunt fan), la inceput nu aveam posibilitatea sa gatesc, asa ca am dat iama in fast food. In cateva luni prinsesem proportii serioase. Dupa multe promisiuni ca mananc sanatos si merg la sala, mi-am dat seama ca nu am nicio sansa sa slabesc in ritmul acela si m-am apucat de tinut Rina. Am inceput prima data in august, am tinut o luna, am dat jos 4 kg, apoi in septembrie am facut o pauza (am avut prietenii in vizita, am fost in Tailanda in concediu unde stiam ca nu pot sa mananc nimic de dieta) timp in care am pus 1.5 inapoi, dar asta pt ca timp de 7 zile am mancat numai pizza, burgeri si cartofi prajiti. De la 1 octombrie am inceput din nou, dau jos foarte greu, dar felul in care mananc ma multumeste, pentru ca mananc foarte multe fructe si legume si foarte organizat, nu mai beau sucuri, nu mai rontai intre mese. Adunand din august si pana acum am dat jos aproape 8 kg smile mai am de tinut inca 1 luna, sa vedem ce se mai intampla.


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#2435 2015-11-23 20:24:22

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Vreau sa slabesc- 10

Vreau sa slabesc si eu 10-12 kg... sad Pare interesanta dieta ri a dar nu stiu... merita sa ma apuc acum de ea? Mai e un pic si vin sarbatorile, sa o incep dupa sarbatori? Credeti ca as reusi sa slabesc 3-4 kg pana la sarbatori? Atunci sigur o sa pun ceva pe mine..


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#2436 2015-11-25 05:27:51

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vreau sa slabesc- 10

Depinde mult de organism, eu cred ca pot sa slabesti dar nu e o idee buna sa o intrerupi la sarbatori sau sa mananci altele decat cele permise. Cand o incepi din nou dupa nu o sa mai ai aceleasi rezultate.
Eu in locul tau as astepta pana dupa sarbatori smile

Referitor la dieta, este foarte permisiva, mananci multe fructe si legume proaspete smile chiar si dulciuri la cina carbo. Mie imi este destul de geu sa o tin pentru ca daca nu gatesc zilnic, nu am ce sa mananc aici (mancarea asiatica este foooooarte varianta si plina de combinatii dubioase tongue ) Oricum, nu simt foarte puternic faptul ca tin dieta, doar ca nu mai rontai intre mese, nu am mai mancat prostii si am mancat foarte organizat.
Bafta smile


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#2437 2015-12-02 10:44:10

mirinde
New member
Inregistrat: 2014-12-12
Mesaje: 14

Re: Vreau sa slabesc- 10

Sport, sport si iar sport. Odata cu trecerea  timpului si kilogramele care sunt in plus vor fi eliminate. In plus alergatul face bine si la sanatate si o gramada de alte organe au  de castigat de pe urma acestei activitati.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2015-12-03 09:26:08

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vreau sa slabesc- 10

corinusha mai esti insarcinata?daca da, eu as manca sanatos(multe fructe, legume gatite si/sau crude, paine mai putina, carne la cuptor/gratar si nu scaldata in ulei) si maxim niste plimbari pe jos
eu am cam renuntat la dulciuri..am 2 saptamani deja..ajunsesem sa mananc f mult dulce..gustam gustam gustam..si asa se adunau..eu dupa 3 zile de mancat aiurea deja am 1kg in plus..in astea 2 sapt am slabit 2kg, nefacand altceva in plus sau in minus
mi-a fost f greu primele 2 zile avand in vedere ca eu stau in patiserie/cofetarie 30zile din 30 lol dar acum m-am obisnuit
eu oricum merit bataie..dupa 3 zile de alergat sta altfel carnea pe mine, dau jos din burta..tot vreau sa fac sport dar inca nu am gasit timpul necesar si cred ca si impulsul..bine macar ca am inceput cu dulcele ..asa ca urmeaza sportul
una e sa slabesti facand si sport si alta e doar din dieta

Offline

 

#2439 2015-12-17 15:37:50

florynelu
New member
Inregistrat: 2014-12-29
Mesaje: 19

Re: Vreau sa slabesc- 10

Se mai poate lua din cand in cand niste  suplimente cu c afea verde (green cofe plus)  sau chiar  cura cu cafea verde propriuziza. din ce stiu eu ajuta la  arderea grasimilor deoarece se accelereaza metabolismul.

Offline

 

#2440 2016-01-13 13:52:18

sorinell
Membru
Inregistrat: 2016-01-13
Mesaje: 2

Re: Vreau sa slabesc- 10

Cafeaua verde si-a dovedit  eficienta dealungul vremii, dar doar daca  faci cura cu un anumit produs fara exercitii nu o sa se slabeasca.

Offline

 

#2441 2016-10-04 10:10:34

mirinde
New member
Inregistrat: 2014-12-12
Mesaje: 14

Re: Vreau sa slabesc- 10

florynelu tu ai folosit produsul ala sau zici din ce ai citit  pe net?

Offline

 

#2442 2017-07-13 13:45:27

danielm
Membru
Inregistrat: 2017-07-13
Mesaje: 3

Re: Vreau sa slabesc- 10

florynelu a scris:

Se mai poate lua din cand in cand niste  suplimente cu c afea verde (green cofe plus)  sau chiar  cura cu cafea verde propriuziza. din ce stiu eu ajuta la  arderea grasimilor deoarece se accelereaza metabolismul.

Pe langa asta, sigur e nevoie de foarte mult sport si de multe ore pierdute prin salile de fitness pentru a obtine cele mai bune rezultate si de durata!

Offline

 

#2443 2017-12-08 15:13:13

mimo
New member
Inregistrat: 2015-07-31
Mesaje: 62

Re: Vreau sa slabesc- 10

Pentru slabire eu folosesc si niste ceaiuri Hello Slim un ceai de slabit. Ceaiul de slabit e bun deoarece nu provoaca efecte secundare si nu creeaza dependenta.

Offline

 

#2444 2017-12-20 22:43:06

ramoramona
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-10-14
Mesaje: 10

Re: Vreau sa slabesc- 10

Am mai scris asta aici, dar cred ca este foarte util sa abordam problema asta cu slabitul mai responsabil si sa nu ne supunem organismul unui stres inutil sau chiar riscului de imbolnavire. Unii au nevoei de slabire din ratiuni estetice altii pentru ca au probleme de sanatate... Iar diferenta aici este intre 5-7 kilograme si 50-70 smile. In primul caz sportul si forumul te pot ajuta in al doilea, doar la echipa doctorului Copaescu poti sa gasesti solutia!


Being yourself is one of the hardest things because it's scary

Offline

 

#2445 2018-01-25 14:57:36

traianpelin
New member
Inregistrat: 2017-10-25
Mesaje: 7

Re: Vreau sa slabesc- 10

mimo a scris:

Pentru slabire eu folosesc si niste ceaiuri Hello Slim un ceai de slabit. Ceaiul de slabit e bun deoarece nu provoaca efecte secundare si nu creeaza dependenta.

Ceaiurile de slabit daca nu sunt bine depozitate pot sa provoace si ele efecte secundare destul de urate.

Offline

 

#2446 2018-04-27 10:43:09

leontem
New member
Inregistrat: 2016-11-22
Mesaje: 8

Re: Vreau sa slabesc- 10

Si cu thermacuts se poate slabi destul de mult. Important e sa facem miscare cat mai multa si sa fim cu bagare de seama la ceea ce mancam. Alimentatia  bogata in calorii si bogata in grasimi  poate sa conduca la acumularea rapida de kilograme. Sccent foarte mare trebuie sa se puna pe alimentatie daca s edoreste o scadere in greutate. Desigur ca e important si sportul, dar a grija pentru alimentatie trebuie sa primeze daca ne dorim rezultate  bune care sa dainuie pe  o perioada mai mare de timp.

Offline

 

#2447 2018-06-20 10:33:05

mimo
New member
Inregistrat: 2015-07-31
Mesaje: 62

Re: Vreau sa slabesc- 10

Exercitiile fizice facute in fiecare zi contribuie la scaderea in greutate, la mentinerea  starii de sanatate a organismului si contribuie la o tonifiere a muschilor eficienta.

Offline

 

#2448 2018-10-17 13:43:12

molneadana
New member
Inregistrat: 2017-09-25
Mesaje: 11

Re: Vreau sa slabesc- 10

traianpelin a scris:

mimo a scris:

Pentru slabire eu folosesc si niste ceaiuri Hello Slim un ceai de slabit. Ceaiul de slabit e bun deoarece nu provoaca efecte secundare si nu creeaza dependenta.

Ceaiurile de slabit daca nu sunt bine depozitate pot sa provoace si ele efecte secundare destul de urate.

Ceaiurile sunt utile pentru slabit, dar singure nu prea pot sa dea rezultate prea mari. E mai mult decat obligatoriu  sa mancam sanatos si sa facem sport in fiecare zi.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.