homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale, antibiotic si sangerari


#1 2016-01-16 14:56:32

Snowbaby
New member
Inregistrat: 2011-11-16
Mesaje: 22

Anticonceptionale, antibiotic si sangerari

Buna fetelor.  Am o problema micuta si sunt un pic ingrijorata.  Iau Yaz de 4, 5 ani si nu am avut nici o problema cu ele.  Pe 6 ian a trebuit sa iau o saptamana antibiotic, augmentin, pentru o infectie la dinti... Dupa ce am terminat tratamentu am avut niste mici mancarimi si usturimi si vroiam sa ma duc la farmacie sa imi iau o crema...  Azi cand m-am trezit, eram totuna de sange pe pantaloni..  Nu stiu daca e menstruatie sau ce naiba e, cert e ca tre sa port absorbant..  Mentionez ca sunt la jumatatea blisterului...  Ce se intampla?  N-am mai patit niciodata asa...  Pot sa am contact sexual neprotejat?   disperat

Offline

 



#2 2016-01-16 15:07:07

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Anticonceptionale, antibiotic si sangerari

Se poate sa fie o dereglare din cauza faptului ca antibioticele scad eficienta anticoncepționalelor. Trebuie sa te protejezi suplimentar inca 7 pastile dupa ce termini antibioticul.


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#3 2016-01-16 15:07:21

daenarys
Vizitator

Re: Anticonceptionale, antibiotic si sangerari

Cand iei antibiotic te protejezi suplimentar pe toata durata tratamentului si inca 7 zile de la terminarea lui.ai un spotting acum care poate sa fie din cauza antibioticului

 

#4 2016-01-16 17:38:09

Snowbaby
New member
Inregistrat: 2011-11-16
Mesaje: 22

Re: Anticonceptionale, antibiotic si sangerari

Antibioticul l-am terminat duminica trecuta, deci maine se face o saptamana..  Doar ca ma ingrijoreaza spottingul, n-am mai patit niciodata... Nici la inceput , acu 4 ani, cand am inceput anticonceptionalele nu am avut spotting si am acum...ce naiba sad  multumesc frumos pentru raspunsuri!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.