homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari


#1 2009-04-26 20:06:03

ale_eu
Full member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 275

intrebari

revin si eu cu niste intrebari.am un chist ovarian(din nou) si doctorita mi-a prescris marvelon.am inceput sa iau pastilele din prima zi de menstruatie(mi-a venit pe la 12 ziua si eu am luat pastila la 8 seara).dupa ce am inghitit a5a pastila am avut un contact sexual...a fost protejat,nu?stiu ca daca iei din prima zi de menstruatie e ok,dar vreau sa ma asigur.o alta intrebare ar fi referitoare la durerile de burta pe care le am.sunt oare de la chist?cam in cat timp trece?uneori am si stari de greata.se poate sa fie de la pastile(le-am primit de la planning si nu am prospect,dar pe alte prospecte scrie ca pot aparea stari de greata)?mersi

Offline

 



#2 2009-04-26 20:30:59

Adi_na
Full member
Inregistrat: 2009-02-01
Mesaje: 295

Re: intrebari

tinand cont k le-ai inceput in prima zi de menstra da erai protejata,iar durerile de burta nu stiu ce sa zic...de la chistul ovarian te doare mai mult in partea de jos.starile de greata apar si de la medicamente depinde de organism.unele reactii sunt normale in primele 3 luni de la inceperea pastilutelor smile se acomodeaza organismult tau cu ele


nu te grabi sa vorbesti de pacatul altuia pana ce nu ti-l cunosti pe al tau...

Offline

 

#3 2009-04-26 21:38:23

ale_eu
Full member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 275

Re: intrebari

pai durerile de burta sunt in partea de jos...si parca mai mult in stanga,la ovarul unde am chistul.se poate ca de la chist sa am dureri si la contactul sexual?m-a cam durut,dar eram exact dupa menstruatie si m-am gandit ca poate si de la asta.

Offline

 

#4 2009-04-26 21:44:18

Adi_na
Full member
Inregistrat: 2009-02-01
Mesaje: 295

Re: intrebari

Prezenta unui chist ovarian poate fi responsabila pentru urmatoarele semne si simptome:

? tulburari menstruale
? durere pelvina ? o durere surda, constanta sau intermitenta, ce poate iradia spre coloana vertebrala si membrele inferioare
? durere pelvina ? imediat dupa inceperea menstruatiei sau imediat dupa incheierea ei
? durere in timpul contactelor sexuale (dispareunie)
? greturi, varsaturi sau dureri mamare similare cu cele prezente in timpul sarcinii
? dureri abdominale
? senzatie de presiune pe rect sau vezica urinara ? dificultati de golire completa a vezicii


asta sper sa te ajute smile

Ultima oara a fost editat de Adi_na (2009-04-26 21:45:03)


nu te grabi sa vorbesti de pacatul altuia pana ce nu ti-l cunosti pe al tau...

Offline

 

#5 2009-04-26 22:00:04

ale_eu
Full member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 275

Re: intrebari

asa se explica toate starile mele  grater  sper sa-mi treaca cat mai repede...am mai avut acum vreo 2 ani chisturi,da n-am avut probleme ca acum...mersi fain puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-26 22:01:37

Adi_na
Full member
Inregistrat: 2009-02-01
Mesaje: 295

Re: intrebari

cu placere ! si fa-te bine puss


nu te grabi sa vorbesti de pacatul altuia pana ce nu ti-l cunosti pe al tau...

Offline

 

#7 2016-01-17 16:20:37

iris78
Membru
Inregistrat: 2016-01-17
Mesaje: 1

Re: intrebari

BUNA ziua am facut o operatie de desfundare de trompe si dupa 3 luni am mers la medic la consultatie vreau sa imi interpetati analiza uter auf regulat omogen 70/39 cu endometru de 8 mm,la nivelul ovarului stang 2 formatiuni transconice diametrul de 17,12 mm ovar drept normal douglas liber,imi doresc un bebe si mi-a dat sa iau 10 zile dupa ziua 16 de ciclu pana a 25 utrogestan ,si o pilula de acid folic oare am sanse sa raman insarcinata mi-as dori natural sa nu ajung la fiv.va multumesc astept raspuns

Offline

 

#8 2016-01-17 19:41:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: intrebari

iris,ai facut laparoscopie?ce probleme ai avut la trompe?doctorul nu ti-a spus daca dupa interventie sunt probleme?nu arata probleme rezultatul.dar conteaza ce probleme au fost,pt ca pot reveni.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.