homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ellaone


#1 2010-06-09 14:56:49

oana.mihaela
New member
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 6

ellaone

Hello...Am auzit ca a aparut un nou contraceptiv de urgenta care are eficienta  2 zile in plus fata de Postinor si Escapelle, adica se poate administra pana in a 5a zi de la "intamplare".L-a folosit cineva?

Offline

 



#2 2010-06-10 10:45:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ellaone

oana.mihaela a scris:

Hello...Am auzit ca a aparut un nou contraceptiv de urgenta care are eficienta  2 zile in plus fata de Postinor si Escapelle, adica se poate administra pana in a 5a zi de la "intamplare".L-a folosit cineva?

ne dai te rog mai multe detalii(unde a aparut, de unde ai auzit, etc)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2010-06-30 16:30:02

oana.mihaela
New member
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 6

Re: ellaone

Am un pliant dintr-o farmacie...contine 30 mg de ulipristil acetat, care nu e progestativ ci modulator sintetic al receptorilor progesteronici

Offline

 

#4 2010-07-02 21:57:13

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ellaone

serios?
din ce farmacie? erau si pliante despre inelul vaginal cu valabilitate de 1 an?
oana, asta e un forum unde oamenii incearca, atit cit pot sa se ajute unii pe altii...nu sa isi verse ofurile si frustrarile unii pe altii si nici sa faca pe desteptii.
asadar, daca stii ceva care ar putea fii util, spune frumos, cu toate cuvintele.
articole de pe net stim cu totii sa citim


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2010-07-04 21:51:04

oana.mihaela
New member
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 6

Re: ellaone

Nu stiu de ce s-a interpretat gresit...nici nu am vrut sa ma dau desteapta si nici nu am vreo frustare!

Ultima oara a fost editat de oana.mihaela (2010-07-04 21:51:39)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-22 18:45:46

Christinne
Membru
Inregistrat: 2010-11-22
Mesaje: 2

Re: ellaone

Am folosit EllaOne acum 1 luna si pot sa spun ca efecte adverse au fost zero(poate doar o sete mai accentuata),sangerarea care se tot discuta ca fiind normala,a lipsit cu desavarsire si urmatorul ciclu l-am avut cu 5 zile mai devreme de data normala dar in rest..............totul normal.Fara dureri,fara nicio neplacere.Daca tot sunteti puse in situatia de a apela la ceva de urgenta,preferati-o pe aceasta inaintea celorlalte doua.E adevarat ca si costul este mai ridicat(108 RON)dar sincer merita.Credeti-ma pe cuvant!

Offline

 

#7 2010-11-23 10:19:31

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ellaone

Christinne a scris:

Am folosit EllaOne acum 1 luna si pot sa spun ca efecte adverse au fost zero(poate doar o sete mai accentuata),sangerarea care se tot discuta ca fiind normala,a lipsit cu desavarsire si urmatorul ciclu l-am avut cu 5 zile mai devreme de data normala dar in rest..............totul normal.Fara dureri,fara nicio neplacere.Daca tot sunteti puse in situatia de a apela la ceva de urgenta,preferati-o pe aceasta inaintea celorlalte doua.E adevarat ca si costul este mai ridicat(108 RON)dar sincer merita.Credeti-ma pe cuvant!

Draga mea, efectele adverse sunt trecute in prospect...faptul ca apar sau nu apar depinde de fiecare persoana in parte.
EllaOne se elibereaza doar in baza prescriptiei medicale(sau asa ar fi corect)  si nu fara motiv....spre deosebire de Postinor si Escapelle care sunt la liber
Nu spun ca nu e o solutie minunata, cred sincer ca e...cu conditia insa sa fie folosita cu cap si avind toate informatiile necesare si dupa ce stii si raspunsul la intrebarea "ce faci daca da gres si ramii totusi gravida, pastrezi sau nu copilul"
E minunat ca putem sa ne impartasim experientele prin intermediul netului insa hai sa evitam sa facem genul de recomandari ca cea de mai sus, in termenii in care ai facut-o tu ca risti sa gresesti


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2016-01-26 23:27:41

Alexandra98765
Membru
Inregistrat: 2015-12-24
Mesaje: 4

Re: ellaone

Da....e aiurea de tot recomandarea mie mi a mi a facut numai rau ca am luat o fara prescriptie...deci fara laude

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.