homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Revenirea la ac


#1 2016-02-15 10:46:59

and7
Full member
Inregistrat: 2013-12-24
Mesaje: 106

Revenirea la ac

Buna. Am luat Yaz timp de aprox 7 ani. In oct 2015 am decis sa le intrerup din cauza unei infectii cu candida care nu mai trecea. Luna aceasta o sa-mi refac testul de secretie ca sa vad daca mai am ceva, dar simptome clar nu am mai avut.

Perioada care a trecut a fost ciudata. O stare de depresie dupa renuntare timp de vreo doua luni apoi am scapat de oboseala pe care o resimteam de luni intregi, si de apatie. Acum sunt plina de energie cum n-am mai fost demult. Si mult mai optimista smile sa fie din cauza renuntarii la ac?

Problema este ca as vrea sa reiau ac, poate nu neaparat Yaz si as vrea sa stiu cum aflu care sunt cele mai potrivite pt mine? Pentru ca mi se pare acum ca yaz imi schimbase un pic temperamentul.

Multumesc in avans  par

Offline

 



#2 2016-02-15 10:58:04

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Revenirea la ac

buna,
ca sa afli care sunt cele mai potrivite pentru tine, trebuie sa mergi la un medic de planning, care sa iti faca o anamneza completa smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.