homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie


#1 2016-03-29 20:09:50

totemtabu
New member
Inregistrat: 2008-11-02
Mesaje: 30

Intarziere menstruatie

Buna seara!

Am o intrebare si o mare problema! De 5 luni iau in mod regulat si corect anticonceptionalele Yasmin. De obicei, ziua de aparitiei a menstrei era luni, insa luna aceasta nu a mai fost asa. Mentionez ca saptamana trecuta am urmat un tratament impotriva unei raceli puternice cu Klabax. Nu s-a intamplat absolut nimic pe perioada administrarii antibioticelor, dar nu inteleg care este motivul intarzierii. Se poate sa fie un efect advers al antibioticului? Am facut preventiv si un test, de dimineata, a iesit negativ, dar tot sunt putin panicata! Va multumesc tare mult!

Offline

 



#2 2016-03-29 20:13:57

daenarys
Vizitator

Re: Intarziere menstruatie

Cand se administreaza antibiotic te protejezi suplimentar pe toata durata tratamentului si inca 7 zile.
Se poate ca ziua in care vine sa se modifice,nu e obligatoriu sa vina mereu luni.

 

#3 2016-03-29 20:18:12

totemtabu
New member
Inregistrat: 2008-11-02
Mesaje: 30

Re: Intarziere menstruatie

Da, de protectie suplimentara stiu, dar nu a fost cazul pentru ca nu s-a mai intamplat absolut nimic pe toata perioada cat am fost bolnava. Nu stiam in schimb de modificarea zilei, ca pana acum functiona totul ca un ceas:) si dupa terminarea lor, de fiecare data, in ziua de luni, imi venea:) Mai astept, dar in principiu, nu am de ce sa-mi fac probleme, nu?  Va multumesc tare, tare mult pentru raspuns!

Offline

 

#4 2016-03-29 20:28:18

daenarys
Vizitator

Re: Intarziere menstruatie

Daca nu ai avut contact sexual pe toata durata tratamentului si inca 7 zile nu sunt probleme.

 

#5 2016-03-29 20:34:49

totemtabu
New member
Inregistrat: 2008-11-02
Mesaje: 30

Re: Intarziere menstruatie

Si inca ceva....Vineri trebuie sa incep o noua folie. In cazul in care intarizerea este una indelungata (desi sper sa nu:), cum procedez, le iau in continuare la fel cum le-am luat si pana acum sau astept sa-mi apara menstruatia?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-03-29 20:38:28

daenarys
Vizitator

Re: Intarziere menstruatie

Incepi folia vineri indeiferent daca apare sau nu sangerarea.daca nu le incepi vineri nu mai esti protejata.

 

#7 2016-03-29 20:40:10

totemtabu
New member
Inregistrat: 2008-11-02
Mesaje: 30

Re: Intarziere menstruatie

In regula! Va multumesc inca o data pentru raspunsuri si pentru timpul acordat! O seara frumoasa!

Offline

 

#8 2016-04-01 11:30:31

CristinaAnticonceptionale
New member
Inregistrat: 2015-10-31
Mesaje: 13

Re: Intarziere menstruatie

a venit menstra?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.