homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nolicin


#1 2016-04-11 22:24:48

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

nolicin

Buna fetelor!
Azi am constat ca mi-a cam revenit infectia uriana pe care am tratat-o eu prost folosind amoxiklav (recomandat de medic azi vara in ideea ca e cu spectru larg inclusiv pt infectii urinare). Eu luam de obicei nolicin. Mai am trei zile (pana miercuri inclusiv) si termin folia de mercilon. M-am gandit sa incep tratamentul cu nolicin de joi timp de 7 zile (deci exact in perioada de pauza la mercilon).
In acest caz nu mai este nevoie de protectie suplimentara, nu? Pt ca eu as lua nolicin pana miercuri si joi seara as lua prima pastila de mercilon.
Va intreb pt ca am citit pe undeva ca si daca iei antibiotice doar in perioada de pauza la antibebe tot e nevoie de protectie suplimentara. Eu stiam ca nu, dar as mai vrea niste pareri, doar ca sa stau eu linistita. Si daca ar putea si doc sa imi raspunda ar fi super ok.

Merci mult!


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.