homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog


#1 2016-02-23 00:14:01

QueenLux
Membru
Inregistrat: 2016-02-22
Mesaje: 1

Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Buna! In urma cu doua luni am facut un avort. Nu pot spune ca este un subiect usor pt mine,dar ca sa nu mai evit greseala de.a mai face inca o intrerupere vreau sa iau anticonceptionale,dar ma sperie gandul sa ma intorc la ginecolog. Am citit pe net despre ele si efectele adverse in functie de modul de viata. Sunt fumatoare,am 20 de ani, nu am antecedente in familie cu boli vasculare. Mi se pot recomanda un tip anume ?

Ultima oara a fost editat de QueenLux (2016-02-23 00:16:15)

Offline

 



#2 2016-02-23 06:47:04

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Buna
trebuie sa mergi la un cabinet de planning pt prescriere, nu la ginecolog


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#3 2016-05-07 10:55:31

addynootza
New member
Inregistrat: 2015-10-19
Mesaje: 19

Re: Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Buna ziua, am nevoie de ajutor, am 35 de ani, fumez, si sincer am nevoie sa stiu ce anticonceptionale as putea lua avand in vedere ca am avut deja 2 experiente nefericite cu prezervativul si am luat escapelle la 4 luni distanta una de alta.....coit intrerupt nu este sigur, prezervativul rupt sau alunecat iar nu deci clar am nevoie de anticonceptionale dar nu stiu care ar fi indicate in cazul meu....va rog, dati-mi o solutie!

Offline

 

#4 2016-05-07 12:08:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Bună!  Mergi la un medic de planning,  este cel mai ?n măsură să te ajute.

Offline

 

#5 2016-05-08 00:44:54

Toma gabriel
New member
Inregistrat: 2016-04-27
Mesaje: 65

Re: Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Buna si tie fără bani nu poți face multe dar un ginecolog de profesie mi-a zis să folosesc spuma de ras! Are o eficienta de 100% dar trebuie să ai grijă ! Persoana de gen masculin trebuie să folosească spuma ?n cantitatea unui bob de fasole pe penis! După introducere se crează un perete ?ntre canalul uterin si vagin! Care ?mpiedică trecerea spermatozoizilor si ii distrug ?n procent de 80% este o metodă eficientă am ?ncercat și eu! Dar c?nd urinezi te ustura puțin de la spuma de ras! Este o metodă contraceptivă eficienta! Succes!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-05-08 02:25:28

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Vreau sa iau anticonceptionale, dar nu mai vreau sa aud de ginecolog

Toma Gabriel, te rog sa citesti regula nr 12 din regulament. Adica de aici http://forum.anticonceptionale.ro/misc.php?action=rules


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.