homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari in timpul administrari de anticonceptionale!!


#1 2016-08-04 07:48:19

Iubicule
Membru
Inregistrat: 2016-08-04
Mesaje: 2

Sangerari in timpul administrari de anticonceptionale!!

Buna ziua,
Iau anticonceptionale de aprox.3 ani dar in ultimele 4luni ma confrunt cu o problema majora pt.mine personal pt.ca la sfarsitul acestui an as dori sa raman insarcinata. Deci ultimele 4 luni am plecat din tara asa ca am scimbat anticonceptionale( luam Artizia)cu unele de aici, incep sa iau pastilele iar pe a 10 pastila incep mici sangerari asa ca iau avionul spre casa si dau fuga la medic, care incearca sa imi recolteze o lama, dar in monentul in care ma atinge sangerarea devine si mai abundenta asa ca renunta dupa care imi face un eco si imi zice ca unul din ovare e usor inflamat. Imi da ovule si antiinflamatoare cu o schema de tratament de 10 zile pe luna timp de 3 luni. Am schimbat din nou anticonceptionalele dar nu cu Artizia ci cu Logest m.am apucat de tratament am facut 2 luni, dar tot imi apar mici sangerari(lichidul maroniu roscat) undeva pe a 8a sau a 10a pastila si ma tin undeva intre 2 si 4 zile! Exista vre.un ginecolog pe forum care ar putea sa isi dea cu parea despre situatia mea?!
Va multumesc!

Offline

 



#2 2016-08-04 08:06:54

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Sangerari in timpul administrari de anticonceptionale!!

Ai spotting de la anticonceptionale.in strainatate ce ac ai luat?nu e grav dar e neplacut,poti merge iar la medic sa iti chimbe iar contraceptivele.

Offline

 

#3 2016-08-04 12:57:14

Iubicule
Membru
Inregistrat: 2016-08-04
Mesaje: 2

Re: Sangerari in timpul administrari de anticonceptionale!!

Buna,
In Turcia si am cautat unele cu aceasi compozitie dar nu am gasit, iar la noi Artizia nu se mai fabrica din cauza aceasta le.am schimbat cu Logest care ca si compozitie este identic. Ce ma speriat pe mine este ca mi.a spus medicul ca am canalul foarte iritata de aia mi.a si dat tratamentul respectiv cu ovule. In cei 3ani de cand iau anticonceptinale le.am mai schimbat odata, am trecut de la Marvelon la Artizia, dar nu am avut probleme. Chiar la inceput am luat Yazmin, Diane dar nu ma puteam ridica din pat asa ca intr.un final am ajuns la Marvelon.

Offline

 

#4 2016-08-04 15:11:57

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Sangerari in timpul administrari de anticonceptionale!!

Poate de la sangerarea prelungita a zis de iritare.eu as merge iar la medic si as cere alte contraceptive

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.