homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine ma ajuta va rog .


#1 2016-09-15 18:04:23

Edelmira
New member
Inregistrat: 2015-12-03
Mesaje: 9

Cine ma ajuta va rog .

Buna, ajutatima si raspundetimi va rog la aceasta intrebare, poate cineva din voi a patit si stie cei,la mine cm este neregulat, in luna august am avut cm dupa care am avut relatii neprotejate toata luna, tot in luna august am avut dureri de ovare, uneori si noaptea, ma dadea in calduri, aveam dureri de sini... am facut un test de sarcina dupa toate astea dar era negativ,pe data de 06 septembrie sa inceput cm , cind am fost la baie sami schimb absorbantul am observat de pe el o bucatica de membrana( carne) nustiu cum sai zic, la mine ciclul este de 4 zile si a cincea deabia o picatura si este in cantitati mari, iar luna acesta doar prima zi a fost o cantotate mai mare si urmatoarele nu prea chiar uneori deabia se murdarea absorbantul, si era de o culoare mai inchisa. Ajutatima cu un rs, nu pot merge la medin , in luna octombrie sunt inscrisa pina atunci nu pot ((((si ma tem ca e ceva grav nici nustiu ce za ma gindesc , citesc deja de toate (((( Am uitat sa zic ca uneori in timpul lunii am foarte mari dureri pe jos .

Ultima oara a fost editat de Edelmira (2016-09-15 18:10:28)

Offline

 



#2 2016-09-15 18:20:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Cine ma ajuta va rog .

ce anume sa fie grav, care e intrebarea ? ca ti-a venit in cantitate mai mica ?

Offline

 

#3 2016-09-15 18:23:44

Edelmira
New member
Inregistrat: 2015-12-03
Mesaje: 9

Re: Cine ma ajuta va rog .

heimdall a scris:

ce anume sa fie grav, care e intrebarea ? ca ti-a venit in cantitate mai mica ?

Nu e asta intrebarea, dar e ca pe absorbant era o bucatica de membrana(carne) , am mentionat mai sus. Si nustiu ce ar putea fi. Ca precis nu era singe inchegat .)

Offline

 

#4 2016-09-15 18:26:26

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Cine ma ajuta va rog .

E andometru necroza sau parțial necroza. Se întâmplă nu e nimic de speriat smile
Durerile pe care le ai pot sa fie se la ovulație sau de la o anexita.doar o vizita la medic te poate lamuri.legat de cantitate așteaptă și lunile următoare sa vezi ce se mai intamplă,dar tot medicul poate sa te lamureasca.
Și mai fa un test de sarcina poate cel anterior a fost prea devreme făcut.

Ultima oara a fost editat de daenarys14 (2016-09-15 18:33:26)

Offline

 

#5 2016-09-15 18:38:04

Edelmira
New member
Inregistrat: 2015-12-03
Mesaje: 9

Re: Cine ma ajuta va rog .

Lucia14 a scris:

E andometru necroza sau parțial necroza. Se întâmplă nu e nimic de speriat smile
Durerile pe care le ai pot sa fie se la ovulație sau de la o anexita.doar o vizita la medic te poate lamuri.legat de cantitate așteaptă și lunile următoare sa vezi ce se mai intamplă,dar tot medicul poate sa te lamureasca.
Și mai fa un test de sarcina poate cel anterior a fost prea devreme făcut.

Cu vrio jumate de an in urma mi sa inceput aceste dureri, dupa care am fost la medic si mia zis ca sunt racita si mia dat un tratament care nu  prea ma ajutat. Multumesc pentru raspuns, luna viitoare o sa merg la medic si o sami zica ce este, dar sper ca nu e grav )))

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-09-15 18:49:03

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Cine ma ajuta va rog .

Când te doare asa tare poți pune un supozitor cu indometacit. Sau poți cauta supozitoare carpicon  s sa pui câteva luni.ajuta mult în anexita smile

Ultima oara a fost editat de daenarys14 (2016-09-15 18:53:32)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.