homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-12


#210 2016-09-29 17:43:55

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Andrei Stefan il cheama si pe finutul nostru. smile Mamica lui a vrut un singur nume-Stefan. Taticul a vrut neaparat Andrei. Si uite asa a ramas Andrei-Stefan.

Katia e nume tare frumos.

Offline

 



#211 2016-09-29 17:44:22

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Ma bucur ca nu-s singura, am crezut ca poate o iau eu razna. Eu am inchis caloriferele a living, si ii frig ca in pestera, dar mie imi e numai bine. Noaptea dorm in chiloti, ca altfel nu am cum. Inclusiv pantalonii scurti ma deranjeaza rotfl

Katey, sunt combinatii frumoase, chiar ii place lui N numele Andrei/Andreea de l-a inclus in ambele variante smile

Ultima oara a fost editat de aculary (2016-09-29 18:48:06)


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#212 2016-09-29 17:55:28

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

papillion19 a scris:

Lucia mai ai putin. Sia pai sa vezi insomnii... dar o sa fie pliiine de iubire si cu scop bun.

Eu am dormit pana la 10 smile M-am trezit doar de 3 ori pt mers la baie si atat. In schimb am adormit greu din cauza de arsuri mari si senzatie ca mi-a ramas mancarea in capul pieptului...

Noi ne tot gandim la nume (mai mult eu...) pana acum suntem la alegere intre Sophie si Casandra. Eu as mai avea si alte nume care imi plac, dar nu vrea el...

Azi avem 28 sapt. Am intrat in trimestrul 3.  party

Felicitări!
Ușor, ușor creșteți. Nici nu o să-ți dai seama cât de repede trece timpul și ajungeti la termen.

Offline

 

#213 2016-09-29 20:13:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Asa dorm si eu, Aculary. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#214 2016-09-29 21:52:26

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Și eu mă lupt cu căldura.
Când toți se vaietă de frig mie atunci îmi e bine.
Legat de numele copilului si noi am hotărât ca va avea un singur prenume așa cum are si fratele lui.
Oricum îl strigăm pe un singur prenume.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2016-09-30 14:44:13

AlexTome
Full member
Inregistrat: 2016-04-11
Mesaje: 146

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Si eu sufar de cald si mi se face si rau de la caldura. Noi ne am gandit la Thea Ioana de la inceput si nu l mai schimbam big_smile

Pupici burtici! gravida

Offline

 

#216 2016-09-30 22:30:10

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Thea...ce frumos!!! smile

Gagici am fost la eco. Bubulina mica e bine. Avem 1350gr deja si pare cu o saptamana mai mare decat avem deja. Toate bune cu ea. Colul meu e ok.
Chiar asa: pe voi va consulta de fiecare data? La mine e a 2-a oara consecutiv cand imi face si consult intern....
Nu a vrut maimutica sa isi arate fata, deci nu avem nici o poza. sad

M-a certat ca m-am ingrasat, evident. M-a speriat ca de acum incolo o sa ma ingras si mai tare.
Mi-a spus sa am grija la contracti.... etc: rupt membrane, sangerari... of.... Sper sa fim bine.
i am spus ca vreau cezariana si ca vreau la privat si a fost de acord. Desigur dua ce i-am expus si motivele.

Pe la 9 am primit si rezulatul la urocultura si mi-a iesit infectie urinara cu streptococ... grater( grater( grater(
El a zis ca daca nu iese la urocultura nu e bai ca poate fi de la sarcina rezultatul cu leucocite si de la leucoree.... Si la 2 ore dupa ce am plecat am primit rezultatul. Saptamana viitoare merg iara la control sa vad ce imi zice.... Mor de ciuda cand ma gandesc ca imi va da antibiotic....

Offline

 

#217 2016-09-30 22:41:31

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Papi, ma bucur ca e bebelina bine si ca a fost doctorul de acord cu cezariana. Imi pare rau de infectia cu streptococ. Sigur o sa iti recomande un antibiotic inofensiv pentru bebelina. Mai bine il tratezi decat sa puna probleme pe viitor.

Mie nu mi-a facut deloc pana acum. Urmatorul control il am la 32 de saptamani, sunt curioasa daca imi va face atunci.

Alex, foarte frumoase prenumele hjarta

Ultima oara a fost editat de aculary (2016-09-30 22:54:34)


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#218 2016-09-30 23:48:09

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Eu nu am făcut niciun control la masă și mai e in pic și nasc.
Sunt trista deoarece asta seara verișoara mea a aflat că sarcina ei de 8 săptămâni s-a oprit din evoluție la 6 săptămâni și 3 zile.
E distrusă.
Anul trecut a mai pierdut o sarcină oprită din evoluție la 17 săptămâni.
E clar că e o problemă medicală ce trebuie investigată.
Are o fetiță sănătoasă de 6 ani.

Offline

 

#219 2016-10-01 00:22:28

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Aculary, pe noi ne-a chemat la control in sapt 33. Ma bucur ca doctorul asta nu face ecografii inutile si nu streseaza organismul si bebelul cu multe controale. Dar acum chiar ma asteptam sa ma cheme mai des... nu tot asa de rar.... Mi-a spus sa merg la control in sapt 32-34, de preferinta 33. Si am pus la 33.... dar mi se pare mult sa astept inca 5 saptamani. Cred ca totusi o sa ma reprogramez macar cu cateva zile mai devreme, ca mi-e greu sa astept... azi am numarat orele pana sa merg la control.
O sa iau antibiotic daca asta imi recomanda. Nu am ce face.

Lucia, of... Imi pare tare rau pt verisoara ta! Sa investigheze, poate e vreo problema... sad

Offline

 

#220 2016-10-01 03:42:22

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Inca e prea devreme sa ne cheme mai des Papi. Eu acum merg la 6 saptamani, ultimul l-am avut la 26 de saptamani. Eu zic ca e ideal 5-6 saptamani. De ex la mine e esential sa imi masoare rezistentele pe arterele uterine si cea ombilicala si de aia nu aman sa merg mai tarziu. Cred ca de la 34 in sus ne va chema fie la o luna, fie din doua in doua saptamani, desi cred ca cea din urma, adica asa mi s-ar parea normal.

Eu am inceput sa fac injectiile in mana de cateva zile ca nu mai pot prinde de burtica. Sunt muuult mai dureroase in mana.

Sunt treaza la ora asta ca imi face pruncul show hjarta printre care si sughite hjarta. Am vaga impresie ca e cu caputul in jos ca il simt sighitand ft jos.

Imi pare tare rau pt verisoara ta Lucia. Fiind la a doua pierdere, si avand si suferind si una destul de avansata nu ar fi rau sa isi faca mutatiile de trombofilie. Ele dau adesea pierderi de sarcina in orice trimestru.


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#221 2016-10-01 07:59:32

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

aculary a scris:

Inca e prea devreme sa ne cheme mai des Papi. Eu acum merg la 6 saptamani, ultimul l-am avut la 26 de saptamani. Eu zic ca e ideal 5-6 saptamani. De ex la mine e esential sa imi masoare rezistentele pe arterele uterine si cea ombilicala si de aia nu aman sa merg mai tarziu. Cred ca de la 34 in sus ne va chema fie la o luna, fie din doua in doua saptamani, desi cred ca cea din urma, adica asa mi s-ar parea normal.

Eu am inceput sa fac injectiile in mana de cateva zile ca nu mai pot prinde de burtica. Sunt muuult mai dureroase in mana.

Sunt treaza la ora asta ca imi face pruncul show hjarta printre care si sughite hjarta. Am vaga impresie ca e cu caputul in jos ca il simt sighitand ft jos.

Imi pare tare rau pt verisoara ta Lucia. Fiind la a doua pierdere, si avand si suferind si una destul de avansata nu ar fi rau sa isi faca mutatiile de trombofilie. Ele dau adesea pierderi de sarcina in orice trimestru.

Așa  m-am gândit si eu ca trebuie investigat.
E clar că există o problemă.
Tot la trombofilie m-am gândit și eu.

Offline

 

#222 2016-10-01 09:32:37

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Asa am fost si eu acum, la 6 saptamani. Dar devin foarte nerabdatoare deja. Mi se pare ca trece timpul greu tare. Luni oricum vreau sa merg din nou sa vad ce imi zice de infectia urinara. Si mi-as dori sa imi faca eco poate se arata bubulina la fata.
Imi pare rau ca te dor injectiile... Hai ca mai e putin si scapi de ele.

Offline

 

#223 2016-10-01 10:47:41

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Lucia, sper sa decopere care e problema si sa vina bebele mutl dorit. rugaciune

Asa mi-a facut si mie ultima data, Papi, isi ascundea fata cu manutele intentionat. Sper si eu sa ii vad fatuca data viitoare ca nu mai pot de dorul ei hjarta de abia astept sa vad cu cine seamana, cu mine sau cu sotul.


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#224 2016-10-01 17:36:35

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

aculary a scris:

Lucia, sper sa decopere care e problema si sa vina bebele mutl dorit. rugaciune

Asa mi-a facut si mie ultima data, Papi, isi ascundea fata cu manutele intentionat. Sper si eu sa ii vad fatuca data viitoare ca nu mai pot de dorul ei hjarta de abia astept sa vad cu cine seamana, cu mine sau cu sotul.

Noi veșnic am avut problema asta.
Ba era cu fața în jos, Ba avea mâini sau picioare in dreptul feței...

Ultima oara a fost editat de Lucia (2016-10-01 18:03:07)

Offline

 

#225 2016-10-01 21:27:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna!

Eu am control luni. Dar imi fac griji ca nu il simt suficient pe bebe. Parca pe N o simteam mai mult la varsta asta a sarcinii.  cesafac


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#226 2016-10-02 09:24:35

Lucia
New member
Inregistrat: 2016-04-26
Mesaje: 96

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Bună dimineața fetele
Acesta e ultimul meu weekend acasă 2 în 1.
Week-end -ul viitor voi fi în București iar în următorul îmi voi ține bebelușul în brațe .
Mai e atât de puțin...

Offline

 

#227 2016-10-02 17:04:54

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Lucia, profita de ce a mai ramas din 2 in 1. Plimba-te, bucura-te de vremea frumoasa, mangaie burtica. Ca apoi o sa vina alte vremuri, minunate cu bebe langa tine, dar poate o sa iti lipseasca burtica si miscarile lui bebe din ea.

Offline

 

#228 2016-10-03 16:18:39

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Hello wave

Mult succes la control, Katey! goodluck
Eu zic ca e din cauza placentei nu il simti pe bebe inca. Poate aveti noroc si aflati azi ce este smile

Lucia, si eu zic cum a zis si Papi. Incearca sa profiti pe cat posibil de ultimele clipe cu burtica. Dupa sigur iti va fi dor... Eu stiu sigur de pe acum ca mie imi va fi! ???


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.