homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamuriri....


#1 2016-09-28 22:21:44

Camy32
Membru
Inregistrat: 2016-09-28
Mesaje: 4

Nelamuriri....

Ma uit la pagina aceasta goala si nu stiu cu ce sa incep...evident,cu inceputul dar...sunt atatea idei care imi vin in cap fix in acelas timp incat nu s-ar intelege absolut nimic...
Subiectul? Simplu...barbatii....sau mai bine spus noile inceputuri de relatii..
Ma aflu intr-o relatie de 7 luni cu un barbat foarte okay (daca spune-am minunat as fi chiar impins limita -  lol
insa sunt intr-un impas deoarece nu stiu daca sa imping limita sa aflu anumite raspunsuri sau cat trebuie sa astept dupa acel "telefonic" care nu mai suna...
Ca sa intru putin in amanunte...noi ne vedem mai mult in week-end deoarece eu calatoresc in timpul saptamanii,insa am discutat si am stabilit ca atunci cand careva dintre noi are nevoie de o mica "evadare" cu prietenii este okay. Totul bun pana aici,insa in ultimul moment m-am trezit cu un mesaj din care a reoesit ca va fi plecat week-endul trecut...cum noi femeile ne imbufnam foarte repede nu am raspuns si asa mi-am vazut de treaba,lasandu-l in pace. Dupa un week-end si 1 zi mi-am pierdut rabdarea si am pus mana pe telefon si l-am sunat,evident nici un raspuns..ceea ce am facut pe urma nu recomand nimanui si nu sunt mandra  punish  am spus o "micuta minciuna" pentru a atrage atentia,ceea ce s-a si intamplat insa momentul a fost nepotrivit pentru ca m-am ales cu telefonul lui avand probleme si doar un mesaj cum ca ar fi avut ceva probleme(la munca cel mai probabil),insa nu stiu detaliile.
Nelamurirea mea este urmatorea: care-i urmatorul pas? Stau si astept un semn? Care este durata "normala" pana sa ajung sa imi pun intrebari?  Imi vine sa  bang

Offline

 



#2 2016-09-28 22:51:16

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Nelamuriri....

E putin cam confuza treaba tongue pe de o parte zici ca va vedeti doar in weekend din cauza programului tau, el a acceptat chestia asta si acum tu te superi ca si-a facut si el alte planuri intr-un weekend desi ati discutat si despre asta si ati convenit ca e ok, si mai si inventezi lucruri ca sa-i atragi atentia hmm tu de fapt ce vrei de la el, sa te astepte ca un catel weekend de weekend?


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#3 2016-09-29 00:15:52

Camy32
Membru
Inregistrat: 2016-09-28
Mesaje: 4

Re: Nelamuriri....

Stiu..pare confuz,recitind ceea ce am scris nici eu nu m-am inteles. lol
El nu este si nu va fi cu tehnologia,spre exemplu daca i se descarca telefonul nu sare imediat sa-l incarce,nu raspunde la mesaje decat rar sau dupa cateva ore/ a 2 zi (asta toti prietenii stiu,si eu am observat)...nu voi intelege niciodata felul respectiv de oameni; poate sunt eu (sau restul) prea obsedati de technologie si tot timpul langa telefon.
Spre exemplu,l-am intrebat saptamana trecuta ce planuri ne vom face pe weeke-end si am dat cateva variante, iar primesc mesaj vineri dimineta ca el are plan sa viziteze un un vechi prieten. Cred ca nu sunt singura careia i-ar fi  sarit mustarul in momentul respectiv, dar am decis sa nu reactionez deloc...insa in schimb nici nu am primit nici un mesaj,absolut nimic (nu ar fi prima data - oamenii de genul asta se pierd in lumea lor si uita de restul). Evident ca dupa cateva apeluri m-am enervat putin si am "inventat" o prostie doar ca sa observ reactia lui. Stiu,nu a fost necesar....putea fi evitata.
Okay...acum stau si ma gandesc (poate nu ar trebuii) ca el ar trebuii sa faca pasul in a ma contacta din moment ce i-am lasat un mesaj...nu-i nici o problema,insa....cat timp este acceptabila acesta asteptare? Seamana cu un joc de-a ascunselea...
Un lucru care m-a impresionat a fost cand a marturisit ca sunt singura pritena care nu l-am bombardat cu mesaje sau telefoane in timpul saptamanii...pentru ca lui ii place sa "vanaze" prada si nu invers. Bine,bine....am inteles,dar sa nu cadem in cealalta extrema, sa astept degeaba....

Offline

 

#4 2016-09-29 01:00:57

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Nelamuriri....

din moment ce scrii technologie,e de inteles ca stai cu telefonul in mana.ca e la moda.nu inteleg totusi,de ce dupa mai bine de jumate de an,sunteti inca in situatia asta.daca ati vorbit ca va vedeti doar in weekend,e cam de inteles ca fiecare cu ...aia ma sii.na,zic,din ce citesc.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#5 2016-09-29 11:32:46

Camy32
Membru
Inregistrat: 2016-09-28
Mesaje: 4

Re: Nelamuriri....

Da,asa este...am decis sa fim putin mai independenti pentru ca nu avem "nevoie unul de celalalt" ci dorim sa fim impreuna...sa vina totul de la sine si sa nu depindem unul de altul. Si pentru ca singurul timp in care ne putem face lucrurile personale,sa ne vizitam prietenii,mergem la sala,etc este in weekend.
Dar acum sunt in continuare in dilema de a ii lasa spatiu si/sau al contacta in urmatoarele zile.
Noi femeile (eu cel putin) nu dorim sa ajungem "disperate" in ochii barbatiilor...ci sa fie o balanta echilibrata. Dar care este formula necesara?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-09-29 13:17:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Nelamuriri....

eu zic asa : ori iti convine aceasta formula in care aveti amandoi libertate, caz in care ii acorzi spatiu, ca la randul tau sa-ti pastrezi independenta, ori nu te mai multumeste si atunci discutati ca sa vedeti daca schimbati ceva

Offline

 

#7 2016-10-06 17:50:11

blonda92
Full member
Inregistrat: 2010-10-14
Mesaje: 229

Re: Nelamuriri....

buna fetelor.
nu stiu daca am postat bine, dar am nevoie de un raspuns cat mai urgent
duminica trebuie sa ma duc la biserica sa imi faca molifta pentru cununia religioasa de pe 15 oct. nelamurirea mea este cu cat zile inainte sa merg la biserica nu mai am voie sa fac dragoste cu viitorul sot? disera daca facem ceva este ok? tot am auzit pe la femeile batrane ca trebuie sa tii curatenie trupeasca cu 3 zile inainte sa te duci la biserica.
voi ce stiti?

Offline

 

#8 2016-10-06 18:56:49

IoanaMonica
Full member
Inregistrat: 2014-10-05
Mesaje: 428

Re: Nelamuriri....

O saptamana inainte de cununia religioasa nu ai voie, asta stiu sigur.
Acum cred ca e ok sa pastrati aceeasi randuiala si pentru molifta. Cum simti si tu.
Casa de piatra!!! <3

Offline

 

#9 2016-10-06 21:04:20

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Nelamuriri....

eu nici n-am auzit de 'molifta".de fapt,in treacat,am auzit,dar nu stiu ce inseamna.

asa tampenii mi se par astea...ca fac sex inainte de casatorie,ceea ce e normal si indicat,dar sa nu fac cu nu-stiu-cate zile inainte  forgetit


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.