homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mentruatie la o saptamana distanta


#1 2016-10-04 18:27:34

ana1
New member
Inregistrat: 2013-10-17
Mesaje: 24

Mentruatie la o saptamana distanta

Salut.

Duminica, pe 25 septembrie, mi s-a terminat mentruatia. Duminica, 2 octombrie, a venit iar. Am zis ca e o dereglare, dat fiind ca am avut o perioada foarte neplacuta (2 inmormantari intr-o luna...) si am si renuntat sa iau anticonceptionale. Ultima pastila din septembrie am uitat sa o iau. Am avut intentia sa reincep folia la 7 zile distanta, pe 26 septembrie, dar am luat doar prima pastila. Apoi am plecat fara ea la inmormantarea numarul 2 si nu am avut de unde sa imi cumpar. Asa ca am zis sa le las de tot o perioada.

Problema e ca, totusi, e o sangerare destul de puternica. Si e sange curat, fara tesut, si poate o idee mai inchis la culoare. Vineri dimineata am programare la medic. Imi dau seama ca a fost un concurs de factori care m-au destabilizat, dar parca incep sa imi fac griji din cauza fluxului...

A mai trecut cineva prin ceva asemanator?

Multumesc frumos.
Seara buna.

Offline

 



#2 2016-10-04 20:19:33

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Mentruatie la o saptamana distanta

Eu inclin sa cred ca e o dereglare de la intreruperea contraceptivelor si socul emotional.

Offline

 

#3 2016-10-04 20:58:53

IoanaMonica
Full member
Inregistrat: 2014-10-05
Mesaje: 428

Re: Mentruatie la o saptamana distanta

Acum timp am avut aceeasi problema ca tine, tot dupa un eveniment asemanator.
Aveam si o cantitate foarte mare si tinea si foarte mult. Medicul a spus ca e o dereglare.
Acum tu vei vedea ce e la tine, dar ca si gand nu te ingrijora.

Offline

 

#4 2016-10-10 11:36:26

ana1
New member
Inregistrat: 2013-10-17
Mesaje: 24

Re: Mentruatie la o saptamana distanta

Salut.

Multumesc pentru raspuns, fetelor.

Si doctorul mi-a spus ca e probabil pe baza de stres. Saptamana asta am si rezultatul analizelor.

Saptamana frumoasa va doresc!

Offline

 

#5 2016-11-27 01:41:58

florideliliac
New member
Inregistrat: 2016-06-30
Mesaje: 6

Re: Mentruatie la o saptamana distanta

Buna, Ana! Si eu patesc ceva similar cu tine...tot din cauza unei simgure pastilute luate cand trebuia sa reiau pastilutele. Pe tine cat te-a tinut aceasta sangerare?

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.