homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prieteni cu beneficii


#1 2016-11-13 00:38:35

karamelek
Membru
Inregistrat: 2016-11-12
Mesaje: 1

Prieteni cu beneficii

Bună tuturor !   wave Ma confrunt cu o problema la care nu am reusit sa gasesc rezolvare . In urma cu aproape un an am fost la o petrecere la care stiam ca va veni si cel pe care inca il iubesc enorm , dar cu care nu mai vorbisem de ceva timp . Crezand ca o sa prind curaj ca sa ii pot spune sa ne impacam , am baut destul de mult .M-am dus sa vorbesc cu el , dar nu am rezolvat mare lucru.  Am realizat ca ma sarut cu un prieten de al meu( eu mereu l-am considerat doar un prieten chiar daca ma atragea putin , dar el flirta cum mine la fiecare conversatie pe care o aveam ) . La un momentat, eram cu acest prieten , intr-o camera , dezbracandu-ne unul pe celalalt , era clar ce urma , doar ca nu s-a intamplat , indiferent de cate ori m-a implorat . Eram virgina si imi doream ca primul si poate chiar ultimul din viata mea sa fie cel de care v-am povestit initial. Dar nici pe amicul meu nu puteam sa-l las asa , plus ca eram si eu destul de excitata , asa ca ne-am facut sex oral reciproc . A2a zi si-a cerut scuze pt ce s-a intamplat , ca nu a vrut sa se foloseasca de mine, etc.
Cu tipul pe care il iubesc mai vorbesc din cand in cand , ne-am impacat , chiar am aflat de la niste prieteni ca ii e dor de mine, doar ca el e foarte rece si timid , iar eu prea orgolioasa . Tot astept sa ne intalnim intamplator , ca doar facultatiile nostre sunt foarte aproape .
Si aici e problema : uneori mi se face dor si de fostul meu amic . Dar chiar nu stiu ce sa fac. Cu cine a fi mai indicat sa vorbesc? Sau ce sa ii spun fiecaruia?

Offline

 

#2 2016-11-15 17:46:23

shadowshadow
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 19

Re: Prieteni cu beneficii

Buna seara!
Cel mai bine pentru sufletul tau ar fi sa intretii o discutie serioasa cu cel pe care il iubesti, sa-i spui ce vrei si, in functie de sentimentele lui, sa afli daca este posibil un viitor comun.
Dar, daca doar tu ai sentimente atunci vei avea o relatie in care unul iubeste si celalalt doar se lasa iubit. Nu va fi bine asa, chiar daca ai himenul neatins si ti-l pui la bataie in incercarea de a-l atrage pe respectivul intr-o relatie, este posibil sa nu aprecieze prea mult, nu cred ca cineva sta intr-o relatie doar in semn de recunostinta pentru ca a fost primul. Daca ai facut sex oral, personal nu consider ca mai esti virgina.
Daca la respectiva petrecere ati fost toti 3 si el a vazut ca te sarutai cu acel amic si ca ai intrat intr-o camera cu el, atunci nu te astepta sa-ti puna pe tava sufletul lui.
Ceea ce ai povestit nu arata ca il iubesti enorm pe respectivul, cand simti asa ceva nu faci sex oral cu altul cand esti excitata.
Decizia este a ta, numai tu stii ce sentimente ai si pentru cine, nu stiu daca pot sa-ti spun langa cine sa te duci. Succes!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.