homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pauza anticonceptionale+pastiluta din greseala =sangerare


#1 2016-11-27 01:13:40

florideliliac
New member
Inregistrat: 2016-06-30
Mesaje: 6

Pauza anticonceptionale+pastiluta din greseala =sangerare

Buna! Am o problemuta... Am decis sa opresc anticonceptionalele pentru ca ne dorim un bebe. Mai aveam acasa o folie noua. In ziua in care trebuia sa le incep din nou, nu am mai luat pentru ca, asa cum am sus deja, voiam sa le opresc. Din obisnuinta, in a doua zi am luat din greseala o pastiluta... Azi, dupa 6 zile,  am dureri ca la menstruatie  si sangerare la fel, insa nu ma pot pronunta asupra cantitatii pentru  ca si in prima zi a menstruatiei imi curge tot putin. Cand terminam folia cu anticonceptionale, menstruatia imi venea in zilele 5-6 de pauza. Menstruatia mi-a s-a incheiat pe 24 si acum, din cauza neatentiei mele, ma trezesc din nou cu sangerarea asta aparuta azi pe seara. E posibil sa ma tina tot 4-5 zile ca la o menstruatie normala? A mai fost cineva in situatia mea?

Offline

 



#2 2016-11-27 07:48:58

IoanaMonica
Full member
Inregistrat: 2014-10-05
Mesaje: 428

Re: Pauza anticonceptionale+pastiluta din greseala =sangerare

Poate fi o dereglare ce rezulta din renuntarea la Ac.
Se mai intampla.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.