homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce se intampla???


#1 2016-10-18 21:23:33

ddiiaannaa
New member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 27

ce se intampla???

buna seara!deci de vreo 2-3 saptamani am dureri de ovare(cum obijnuiesc in sezonul rece)....in 8 si 9 octombrie am avut contact neprotejat in dorinta de a avea un copil cu sotul meu...desi ciclul trebuia sa apara in 19-20 octombrie(mai repede cu maxim 1 zi,fiind regulat)..bun...doar ca in 13 m-am trezit cu "surprize"...ciclul a tinut 2 zile fiind mai inchis la culoare,iar acum de 2 zile am pete mai maronii aparute pe absorbantul zilnic..am facut azi un test(fiind a 10-a zi de la primul contact sexual) dar a iesit negativ...avand in vedere ca dupa cateva zile de la contact a aparut sangerarea,nici nu stiu...testul a iesit bine sau sa mai repet peste vreo 1 saptamana??? sunt sanse sa fii ramas insarcinata oare...?ciudata treaba....multumesc!


iubesc si sunt iubita>>langa el ma simt cea mai fericita:X>te iubesc

Offline

 



#2 2016-10-18 21:26:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce se intampla???

ai facut prea dreveme testul, mai repeta-l dupa o saptamana, cum spui
bafta !

Offline

 

#3 2016-10-18 21:29:52

ddiiaannaa
New member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 27

Re: ce se intampla???

multumesc!...asa ma gandeam si eu...ca dupa gen 14 zile se vede la test....dar cum a venit si ciclul intre timp...am zis sa va intreb...multumesc!!!!


iubesc si sunt iubita>>langa el ma simt cea mai fericita:X>te iubesc

Offline

 

#4 2016-12-01 15:26:35

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Re: ce se intampla???

Buna ziua,
Am o mare problema.
Am avut contact sexual neprotejat (cu exaculare afara) pe data de 1 noiembrie. Cum mi.a intarziat ciclul cateva zile pedata de 14 mi.am facut un test de sarcina si a iesit negativ apoi pe data de 15 mi.a venit menstruatia care a durat pana pe 19 si a venit normal (precizez ca nu am un ciclu regulat si in general este de 32-36 de zile). Pe data de 22 am avut un alt contact si la fel neprotejat cu ejaculare afara. Azi cand am fost la baie am observat ca am o scugere usoara rozalie (s.a intamplat de 2 ori). Problema este ca nu stiu ce poate fi, daca posibila sarcina sau o dereglare. Tin sa precizez ca am facut pe 29 un vaccin pentru hepatita A si iau aln vaccin sub forma de pastile pentu febra tifoida care contine 3 pastile si prima am luato ieri. Am mai favut imediat dupa trcerea menstruatiei in tratament de 6 zile cu cervugidcarw l.am terminat sambata. Problema este ca perioada asta am fost foarte stresata si demoralizata si am slabit toarte tare.  Inca ceva, eu am dureri foarte mari de sani inainte aa imi vina si m.au durut sanii si luna asta si dupa ce mi.a venit au incetat durerile. Acum dupa calculele mele pana pe data de 6 ar trebui sa inceapa iar sa ma doara.
Acum as vrea sa stiu daca e posibil sa fi fost o posibila implantare sau acea scurgere e o derehlare hormonala?
Va multumesc!

Ultima oara a fost editat de mariamagdalena (2016-12-01 15:39:13)

Offline

 

#5 2016-12-01 17:03:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce se intampla???

eu cred ca a fost ovulatia acea sangerare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2016-12-01 19:44:01

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Re: ce se intampla???

Adica nu e vorba de o eventuala sarcina?

Offline

 

#7 2016-12-01 21:25:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce se intampla???

pai inteleg ca ti-a venit menstruatia normal, deci cum ar putea fi vorba de o sarcina ?

Offline

 

#8 2016-12-01 21:49:36

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Re: ce se intampla???

de la contactul de pe 22 la 4 zile dupa terminarea  menstruatiei.

Offline

 

#9 2016-12-02 10:27:56

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ce se intampla???

pai asta afli mult mai tarziu daca e, nu ramai insarcinata de la o zi la alta... ovulatia are loc pe undeva prin ziua 14, apoi peste 7-10 zile are loc implantarea si abia la vreo 2 saptamani de la ovulatie poti face un test

Offline

 

#10 2016-12-02 14:14:02

mariamagdalena
New member
Inregistrat: 2014-08-29
Mesaje: 60

Re: ce se intampla???

Am inteles. Dupa cele spuse de tine nu prea poate fi vorba de o sarcina. Si se pare ca acele scurgeri inca le am. Seamana cu ovulatia doar ca acum e in loc de alb rosu. Sper sa nu fie nimic.

Offline

 

#11 2016-12-07 16:57:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: ce se intampla???

mariamagdalena a scris:

Buna ziua,
Am o mare problema.
Am avut contact sexual neprotejat (cu exaculare afara) pe data de 1 noiembrie. Cum mi.a intarziat ciclul cateva zile pedata de 14 mi.am facut un test de sarcina si a iesit negativ apoi pe data de 15 mi.a venit menstruatia care a durat pana pe 19 si a venit normal (precizez ca nu am un ciclu regulat si in general este de 32-36 de zile). Pe data de 22 am avut un alt contact si la fel neprotejat cu ejaculare afara. Azi cand am fost la baie am observat ca am o scugere usoara rozalie (s.a intamplat de 2 ori). Problema este ca nu stiu ce poate fi, daca posibila sarcina sau o dereglare. Tin sa precizez ca am facut pe 29 un vaccin pentru hepatita A si iau aln vaccin sub forma de pastile pentu febra tifoida care contine 3 pastile si prima am luato ieri. Am mai favut imediat dupa trcerea menstruatiei in tratament de 6 zile cu cervugidcarw l.am terminat sambata. Problema este ca perioada asta am fost foarte stresata si demoralizata si am slabit toarte tare.  Inca ceva, eu am dureri foarte mari de sani inainte aa imi vina si m.au durut sanii si luna asta si dupa ce mi.a venit au incetat durerile. Acum dupa calculele mele pana pe data de 6 ar trebui sa inceapa iar sa ma doara.
Acum as vrea sa stiu daca e posibil sa fi fost o posibila implantare sau acea scurgere e o derehlare hormonala?
Va multumesc!

e cam jumatatea ciclului...contactul sexual de pe 22 nu prea a fost in perioada fertila.
Asa ca pana una alta nu e vorba de sarcina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.