homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Stres, durere de stomac


#1 2016-12-08 15:39:28

OlaruMih
Membru
Inregistrat: 2016-12-08
Mesaje: 1

Stres, durere de stomac

Ma confrunt cu dureri de stomac, arsuri si totul pare a fi din cauza stresului. Ce as putea lua? Ce-mi recomandati?

Offline

 



#2 2016-12-12 11:47:12

Dorina
Membru
Inregistrat: 2016-11-25
Mesaje: 4

Re: Stres, durere de stomac

Daca stresul nu poate fi eliminat atunci trebuie umblat la alimentatie. De fapt la alimentatie ar trebui sa fim atenti oricum. Imi imaginez ca nu ai un program regulat de masa si mananci ce si cum apuci, eu am fost printre cei care au uitat sa manance si am avut probleme digestive. Cele mai multe dintre alimentele pe care le consumam sunt acide, carne este unul dintre alimentele acide, branzeturile fermentate, orice aliment procesat gen mezeluri, etc. Alimentele acide lasa in organism reziduuri care ingreuneaza digestia, obosesc organele si acestea nu mai functioneaza corect. Este recomandat sa mancam mai mult produse alcaline, legume, fructe, cereale, seminte si chiar si apa sa cautam sa fie alcalina. Apa de la robinet se spune ca este acida si multe din apele imbuteliate sunt acide. Aciditatea este data de valoare Ph-ului, un Ph < 7 indica o apa acida. Eu am incercat mai multe variante de apa, dar in final am ramas la apa Calipso, o apa de izvor usor alcalina. Am scazut cantitatea de carne din alimentatia mea, am mancat germeni de soia, grau, avocado. Apa alcalina aduce multe beneficii pentru sanatate, regenereaza celulele, echilibreaza organismul, ajuta la eliminara toxinelor, regleaza apetitul ajuta la prevenirea crampelor si chiar eliminarea stresului.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.