homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie dereglata


#1 2017-01-16 12:06:10

IlincaR22
Membru
Inregistrat: 2017-01-16
Mesaje: 2

Menstruatie dereglata

Buna ziua. Sper sa nu fi gresit sectiune, iar daca e, va rog sa ma scuzati. Trecand la subiect.
De pe 8 octombrie 2016, nu mai am menstruatie. E adevarat ca am avut contacte sexuale, dar TOATE au fost protejate, nu am obervat sa fi fost vreun prezervativ spart/rupt etc. Am efectuat teste de sarcina (peste 10 teste), toate, dar absolut toate au iesit egative. Acum suntem in 16.01.2017 si inca astept. Am observat de doua zile, in partea abdominala, in stanga de zona ombilicala, o umflatura, de marimea unei portocale sa zic asa, care supusa presiunii degetelor devine dureroasa. Mentionez ca nu este proeminenta, se simt doar daca pui mana si apesi considerabil. Nu am nici un simptom al vreunei sarcini, insa acum 3-4 zile am avut dureri foarte mari de spate si de burta (de altfel ca cele premestruale) dar neurmate de vreo secretie. Mai vreau sa mentionez ca in jur de 3 ianuarie am observat cateva picaturi maronii pe absorbantul de zi.
Am mai avut intarzieri de o luna, chiar si de doua, insa acum e prea de tot.
Am o viata sexuala activa (poate ajuta si asta).
Ma ingrijoreaz acea "umflatura". Ce ar putea fi? e vorba de chisturi?
Vreau un raspuns concludent, daca se poate.
P.S- inca nu am vizitat nici un doctor.
Va multumesc anticipat.
O zi frumoasa tuturor.

Offline

 



#2 2017-01-16 12:44:41

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatie dereglata

Concludent nu cred ca-ti poate spune nimeni nimic fara sa mergi la medic si sa faci o echografie in primul rand, apoi medicul iti va spune daca e cazul si de analize hormonale, cel mai probabil e o dereglare hormonala
Chisturile sau alte probleme ovariene nu cred ca le poti simti la palpare, acolo unde spui tu e colonul si pe el il simti probabil, mai ales daca esti putin constipata
Mergi la medic, cel mai bine

Offline

 

#3 2017-01-16 15:18:08

IlincaR22
Membru
Inregistrat: 2017-01-16
Mesaje: 2

Re: Menstruatie dereglata

Si poate fi ceva inneregula cu el (colonul) daca-l simt si mai ales ca ma doare cand il apas?

Offline

 

#4 2017-01-16 17:03:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatie dereglata

daca e cum zic eu, constipatie, nu e mare lucru
cum spuneam, pana nu mergi la un medic nu putem decat sa ne dam cu parerea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.