homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Care sunt sansele?


#1 2017-01-16 22:37:42

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Care sunt sansele?

Buna! Va rog frumos sa imi dati o parere cu privire la urmatorul aspect: iau anticonceptionale de 2 ani fara intrerupere, luna aceasta in erioada 2-8 ianuarie am avut cele 7 zile pauza intre blistiere cu mestruatie din 4/5 in 8 ianuarie. In 9 am luat prima pilula din blistiera noua, in 14 am avut in contact sexual neprotejat dimineata si in 14 seara am uitat sa imi iau pastila, apoi le-am luat in 15,16....in continuare, fara cea din 14,  care sunt sansele sa raman insarcinata? (avand in vedere ca am uitat pastila in prima saptamana si am avut contact chiar in acea zi)
Multumesc anticipat de raspuns!


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 



#2 2017-01-17 00:48:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Care sunt sansele?

Contactul de dinainte de pastila uitată a fost protejat,  nu trebuie să-ți faci griji pentru el. Să ai grijă la protecția suplimentară timp de 7 zile (până în 21 inclusiv).

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.