homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa ejacularii poate fi o problema?


#1 2017-01-30 17:05:24

carmen1967
New member
Inregistrat: 2009-01-23
Mesaje: 21

Lipsa ejacularii poate fi o problema?

Buna ziua,

despre noi: un cuplu casatoriti de 20 de ani, el 58 ani, eu 50 ani -  sex obisnuit de familie.  tongue  De ceva timp parca ne-am" redescoperit"   big_smile  asa ca sotul vrea sa "poata" mai mult... asa ca a luat Maraton pastile, desi nu era prima oara, mai luase sporadic asa .... totul ok, erectii prelungite ... doar ca am constat lipsa ejacularii .... intrebarea mea e cat de periculos e acest lucru? E o consecinta a Maratonului ? sau a faptului ca noi am cam exagerat cu "partidele" ?  Sau el cu vizionat filme xxl (nu intreb din punctul de vedere al fertilitatii, exclus asta ). Doar din punctul de vedere al sanatatii sale...

Am hotarat ca nu e cazul sa mai ia maraton dar pentru ca are o varsta si considera ca trebuie ceva "in ajutor"  s-a orientat spre naturiste, un produs supliment nutritiv si o cura naturista cu polen, laptisor de matca si propolis ( doar de cateva zile, asa nu pot aprecia inca benefiiciile...)

Intrebarea ramane: cat e de periculoasa lipsa ejacularii?  eu sper ca e doar temporar si isi revine...
Ce solutii recomandati pentru potenta?
Multumesc.

Offline

 



#2 2017-02-01 12:30:32

carmen1967
New member
Inregistrat: 2009-01-23
Mesaje: 21

Re: Lipsa ejacularii poate fi o problema?

Multe vizualizari, nici un raspuns... probabil ca marea majoritate nu aveti "o varsta" si deci nu va puteti pronunta.... problematica s-a rezolvat oarecum de la sine..... Ramane intrebarea legata de remedii naturiste pentru potenta....

Offline

 

#3 2017-02-01 13:01:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Lipsa ejacularii poate fi o problema?

poti cauta suplimente pe baza de tribulus, horny goat weed, la now foods stiu ca e si o combinatie din remediile astea care e destul de laudata : http://www.getfitshop.ro/sex-testostero … %20Capsule
plantele astea sunt testosteronice, deci grija daca exista probleme cu prostata, fiindca le pot accentua

Offline

 

#4 2017-02-01 13:04:23

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Lipsa ejacularii poate fi o problema?

Si vitamina Q10 luata pemtermen mai lung inbunatateste functia sexuala smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.