homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Umflare maini sarcina - dureri si tumefiere degete


#1 2017-02-02 21:14:36

Gabri3lla
Membru
Inregistrat: 2017-02-02
Mesaje: 4

Umflare maini sarcina - dureri si tumefiere degete

Buna,

Sunt in ultima luna de sarcina, iar din acest ultim trimestru am experimentat umflarea mainilor si picioarelor. Nimic anormal, insa de la inceput de saptamana, la mana stanga doua degete sunt foarte umflate, - pot spune tumefiate - cu dureri destul de mari (atat in repaos cat si atunci cand fac ceva), foarte fierbinti si sub piele simt mici umflaturi.

Urmeaza ca luni sa ma vad cu doctorul care se ocupa de sarcina mea, insa as dori sa stiu daca cineva de aici a avut experiente similare si daca este ceva urgent si necesita o vizita la doctor mult mai devreme de luni.

Doresc sa mentionez, ca beau apa multa, consum citrice, am eliminat sarea pe cat posibil.

Astept parerile voastre.
Multumesc
Gabi

Offline

 



#2 2017-02-02 21:24:28

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Umflare maini sarcina - dureri si tumefiere degete

eu as merge la medic cat de curand smile

Offline

 

#3 2017-02-06 12:18:53

Gabri3lla
Membru
Inregistrat: 2017-02-02
Mesaje: 4

Re: Umflare maini sarcina - dureri si tumefiere degete

Buna. Astazi am fost la medic. Se pare ca problema mea nu este ceva nou in randul femeilor insarcinate. Durerile vor disparea dupa nastere, pana atunci nu prea am ce face. Recomandarile uzuale - multa apa, fructe si fara sare.
Mai am de asteptat 5/6 saptamani pana in momentul zero.
Va multumesc mult

Offline

 

#4 2017-02-06 22:09:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Umflare maini sarcina - dureri si tumefiere degete

Daca tensiunea si analizele sunt ok, iar edemele sunt singura problema, nu e de ingrijorat. smile
Eu sunt umflata ca un balon dar am probleme si cu tensiunea. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.