homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Două pastile LOGEST luate în aceeași zi!


#1 2017-02-09 01:12:52

daiana.i
Membru
Inregistrat: 2017-02-09
Mesaje: 2

Două pastile LOGEST luate în aceeași zi!

Bună seara. Am început blisterul miercuri pe 01 februarie și azi fiind stresată cu examenele nu mi-am dat seama că deja luasem pastila de azi cu o oră mai devreme și am luat alta iar crezând că uitasem să o iau. Aș dori să știu cum mă afectează asta și dacă îmi afectează protecția în cazul contactului sexual. Și cum să procedez să nu iau mâine sau să iau în continuare? Menționez că utilizez Logest ca și metodă contraceptivă.
Vă mulțumesc pentru răspuns.

Offline

 



#2 2017-02-09 07:32:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Două pastile LOGEST luate în aceeași zi!

nu afecteaza protectia, ia-le normal in continuare, dar va trebui sa mai iei o pastila de pe o folie de rezerva ca sa ai acelasi numar de zile (fiindca acum ai cu o pastila mai putin)

Offline

 

#3 2017-02-09 09:27:43

daiana.i
Membru
Inregistrat: 2017-02-09
Mesaje: 2

Re: Două pastile LOGEST luate în aceeași zi!

heimdall a scris:

nu afecteaza protectia, ia-le normal in continuare, dar va trebui sa mai iei o pastila de pe o folie de rezerva ca sa ai acelasi numar de zile (fiindca acum ai cu o pastila mai putin)

Logest nu are pastile de rezerva asta înseamnă sa cumpăr un alt Blister mai devreme și sa iau din acela?

Offline

 

#4 2017-02-09 10:06:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Două pastile LOGEST luate în aceeași zi!

da, exact, si apoi il tii de rezerva pentru situatii asemanatoare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.