homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatiile vaginale-58

#1084 2016-11-23 09:47:40

Seneda122
New member
Inregistrat: 2016-11-22

Re: Inflamatiile vaginale

si asta am pus , pana acum ce am aplicat Bioclin.

Va multumesc

#1085 2017-03-06 21:14:54

Seneda122
New member

Buna din nou!
De data asta am nevoie de un sfat, din experientele voastre, pentru ca nu mai stiu ce problema as putea avea si se pare ca nici medicii ( sunt la al 3-lea )

diagnosticele au fost cam asa :1. OGI fara patologie acuta, colpita nespecifica : tratament : - zifex ovule, tantum rosa si un tratament cu gyniphillus, ce trebuia facut 3 luni la rand, dupa menstruatie (6 zile)
In urma acestui tratament am inrautatit situatia, mi se inflama vulva in asa fel incat nu puteam sa stau decat jos si nu mai suportam mancarimile .

Urmatorul medic mi-a prescris un antibiotic atrican ,pt mine si partener , plus ovule macmiror si  iarasi , un tratament cu lactobacili. Doar inflamaria a disparut, iar mancarimile au devenit mai rare , dar insuportabile.
La urmatorul consult mi-a spus ca sunt bine smile

Medicul actual mi-a facut o gramada de teste : PAP, Chlamidia( nu stiu exact daca se numeste asa, nu mai retin exact iar scrisul dansului nu il pot descifra 100% ) , examen complet bacteriologic , antibiograma, cultura micoplasma.
Rezultatele au fost bune , nici un BTS, doar o inflamatie locala si streptococul de tip B .
Mi s-a prescris  antibioticul, pt mine si partener si un tratament cu ovule , dupa care viviflor.

Am respectat intocmai, dar in timpul tratamentului cu viviflor  am inceput sa am din nou mancarimi ( care nu au disparut complet niciodata si din cauza carora nu mai pot avea un contact sexual ) si usturimi de nesuportat, inflamatii ale vulvei, labiilor .. cum nu am reusit sa ma programez la medic in timp util , am luat cervugid ovule , dupa care am inceput sa ma simt mai bine. Cand am ajuns la medic mi-a spus ca sunt bine si ca sunt prea sensibila , de aia am simptomele astea... sa continui cu cervugid si sa ma intorc la consult....

Sunt 9 luni de cand ma confrunt cu problemele astea si efectiv nu stiu ce sa mai fac.
Vreo sugestie ? Va multumesc anticipat

#1086 2017-03-06 21:21:57

daenarys14
Hero member
Inregistrat: 2016-05-19

Eu cred ca atatea tratamente cunovule ti-au dereglat mai rau flora si ovulele cu lactobacili nu au fost folosie suficient.eu as pune 3 luni,10 zile pe luna, ovule cu lactobacili,nu cu viviflor ca are si estrogen,de preferat cand inceteaza sangerarea menstruala.refaci papanicolaul cand trec astea 3 luni

#1087 2017-03-06 21:30:36

Seneda122
New member

Multumesc pentru sfat !

nu stiam ca viviflor contine estrogen, nu am citit cu atentie prospectul. Ar fi o explicatie buna pentru scaderea libidoului smile ?

#1088 2017-03-06 21:31:56

daenarys14
Hero member
Inregistrat: 2016-05-19

Nu ar influenta libidoul,problemele pe care le ai acum cu siguranta il influenteaza.

Ultima oara a fost editat de daenarys14 (2017-03-06 21:34:41)

Publicitate

loading...

Acum

Footer-ul board-ului

© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.