homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie


#1 2017-07-04 22:55:02

adriaady
Membru
Inregistrat: 2017-07-04
Mesaje: 1

intarziere menstruatie

Buna seara.
Pe data de 19 mai am avut ultimul ciclu menstrual. ultimul contact sexual neprotejat pe data de 31 mai. cu data aprox. a ovulatiei pe 1-2 iunie. nu mi-a venit ciclu nici pana acum. teste de sarcina negative. am facut si analiza HCG pe data de 26 iunie si a iesit negativa (5 mUi). dar ciclu totusi intarzie sa apara. in ziua in care ar fi trebuit sa vina. undeva pe 16-17 iunie am avut scurgeri ca si cum as fi fost racita. stari de greata (in perioada in care ar fi trebuit sa fiu la menstruatie). am o stare generala de oboseala. uneori ma doare burta. ba ovarul stang. ba ovarul drept. La ultimul control ginecologic de acu 6 luni dr. a spus ca as avea un chist mic (atat de mic incat nu a necesitat nici macar tratamet). ma gadesc sa nu fie si asta cauza. sa fi crescut chiar asa de mult in doar 6 luni incat sa deregleze asa mult si din acest motiv pana acum sa nu fi reusit sa raman. sau asta sa fie motivul intarzierii Am un copil de aproape 6 ani deja deci nu ma gandesc ca ar fi o problema de fertilitate. la primul chiar am ramas foarte repede dupa aprox. 2 luni. Sa mai am sperante ca vine bebe 2?? Sapt. viit ma duc la control

Ultima oara a fost editat de adriaady (2017-07-04 22:56:13)

Offline

 



#2 2021-03-10 13:34:46

GeorgianaStroe01
New member
Inregistrat: 2019-11-27
Mesaje: 18

Re: intarziere menstruatie

*

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.