homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Este posibil sa ramai insarcinata daca esti virgina?...


#1 2017-07-04 22:45:41

XandraSyke
Membru
Inregistrat: 2017-07-04
Mesaje: 1

Este posibil sa ramai insarcinata daca esti virgina?...

Buna seara. Mi-am facut cont pe acest site special pentru cateva intrebari care MA SEACA.
Da, stiu educatie sexuala. Deep down, stiu ca este imposibil sa ramai insarcinata daca esti virgina. Doar ca sunt atat de stresata incat nu mai fac nici un sens in momentele astea. Acum 2 saptamani, aproape 3, am avut primele momente intime cu iubitul. Avem 17. E virgin, sunt virgina. Doar ca de foarte multe ori am facut petting–dry humping. Am citit atatea despre asta incat ma doare capul. Raspunsurile sunt atat de diverse incat mor de stres zilnic, inca de atunci. Imi trecuse mie paranoia asta, dar acum 4 zile am sangerat si am crezut ca e menstruatia. (Sper ca asta a si fost). Dar a fost 3 zile, absolut nimic astazi, ma dor ovarele si inca ma dor sanii, simptom care trecea imediat o data cu trecerea menstruatiei. A fost o menstruatie neobisnuita: foaaarte redusa cantitativ. Roz, rosie, cheaguri, secretii, rosu inchis, maro, aproape negru chiar. M-am panicat si mai mult cand am citit ca asa se manifesta sangerarea peste sarcina.
Eu am fost mereu in chiloti. De fapt, si el. O data a ramas el fara boxeri. Si de asta ma panichez. Nu stiu daca s-a intamplat atunci ceva (lichid pre ejeculator)
Si o data eu am ramas fara si el cu.
Nu eate posibila o sarcina, nu? Dar de ce am simptomele astea? Mor de frica:)))
Stiu ca aveti motive sa radeti, chiar si mie mi pare amuzant. Dar am nevoie de raspunsuri serioase. Va multumesc.

Offline

 



#2 2017-07-05 10:11:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Este posibil sa ramai insarcinata daca esti virgina?...

Asa cum foarte bine stii si tu, e intr-adevar imposibil sa ramai insarcinata in conditiile astea, nu exista indoiala
Probabil din cauza ingrijorarii acorzi prea multa atentie unor simptome pe care alta data le-ai fi ignorat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.