homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie


#1 2017-07-26 21:57:27

niko9999
New member
Inregistrat: 2013-09-05
Mesaje: 11

Intarziere menstruatie

Buna ziua. As vrea sa ma ajutati cu o problema. Mi-a intarziat menstruatia cu 16 zile. Mentionez ca am avut un singur contact sexual pe durata acestei luni. Am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative, desi sunt cam sigura ca nu poate fi vorba se sarcina. Dar nu inteleg de ce intarzie ciclul atat de mult. Tot luna aceasta am avut o infectie urinara pentru care am luat Uraktiv, nu mi-a trecut, apoi am luat 5 zile Ciprinol. Si am avut si o perioada cu mult stres. Am observat ca de cam o saptamana si ceva am o scurgere transparenta usor galbuie.  Acum sunt in strainatate si nu pot ajunge la medic dar sunt foarte speriata si as vrea sa stiu daca aveti indee ce ar putea fi? Se poate sa fie de la infectia urinara? Sau de ce sa intarzie atat de mult?

Ultima oara a fost editat de niko9999 (2017-07-26 22:36:37)

Offline

 



#2 2017-08-04 14:08:20

Iudithboss40@gmail.com
Membru
Inregistrat: 2017-08-04
Mesaje: 0

Re: Intarziere menstruatie

Bună, mi-a întârziat ciclul menstrual cu 6 zile, dar am luat anticonceptionale și am folosit și prezervative. Se poate rămâne gravida și așa?

Offline

 

#3 2017-08-04 17:57:34

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Intarziere menstruatie

Iudith wave, poti incerca un test ca sa aflii daca esti sau nu .
Normal daca te'ai protejat si tu si el atunci sunt slabe sanse ca sa poti ramane insarcinata.


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.