homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt însărcinată? Vă rog ajutor.


#1 2017-08-19 17:59:19

Priscilla12
Membru
Inregistrat: 2017-08-18
Mesaje: 1

Sunt însărcinată? Vă rog ajutor.

Bună fetelor.

Aș vrea să știu părerea voastră. Ciclul meu este cam neregulat, mereu vine în perioada 6-12 sau uneori și mai târziu. Eram în tensiune cu admiterea și probabil de asta mi s-a dereglat hormonal, de la stres. Am avut candida o perioadă pe care am tratat-o, dar aparent iar mi-au revenit acele secreții albicioase dense. Am făcut după a doua menstruație sex de 2 ori cu prietenul meu protejat, iar de fiecare dată după sex mai ne și ,,jucam", dar se asigura că se spăla pe mâini cu săpun, urina după fiecare act sexual. Eu spun că am fost foarte protejați și totuși sunt puțin paranoică pentru că încă nu mi-a venit menstruația. Sunt șanse să fiu însărcinată? Menționez că ejaculările au avut loc mereu în afara vaginului meu, în prezervativ, iar când ne jucam mereu era după ce se spăla, la ore diferență.

Am postat și în topicul ,,Cum  rămâi însărcinată" și mi s-a dat doar un răspuns.. eu aș fi vrut mai multe pentru că sunt foarte neliniștită. Îmi induc singură simptome și îmi face rău asta..

Offline

 



#2 2017-08-19 19:02:48

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Sunt însărcinată? Vă rog ajutor.

Tot peste mine dai lol
Iti zic,iar ca nu sunt sanse de sarcina.ai grija totusi pe viitor.si mergi la medic eventual sa te linistesti.poti face si un test de sarcina la 3 saptamani de la contactul pe care il consideri cu risc.

Offline

 

#3 2017-08-19 19:31:30

Priscilla12
Membru
Inregistrat: 2017-08-18
Mesaje: 1

Re: Sunt însărcinată? Vă rog ajutor.

Am avut contactul sexual acum aproape 2 săptămâni, menstra e întârziată deja de o săptămână conform regularității ei în perioada 6-12, și a ieșit negativ. L-am făcut la 4 ore și jumătate aproape de la ultima urină. Am întrebat farmacista dacă este sigur să îl fac chiar și în timpul zilei și mi-a spus că este așa atâta timp cât sunt îndeplinite cele 4 ore. M-am mai liniștit oricum, am să mai fac mâine dimineață la prima urină încă unul și da.. nu am cum să fiu din moment ce am fost foarte safe. Acum că sunt liniștită pot gândi și eu limpede și am reluat scenariile... că de la două acte îmi aduc aminte ce s-a întâmplat. Dacă tot nu îmi vine o să merg la un consult ginecologic, probabil chiar la doctoressa.

Mulțumesc de sprijin și pentru răspuns puss.

Offline

 

#4 2017-08-20 00:30:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Sunt însărcinată? Vă rog ajutor.

Priscilla12 ai warning pt post multiplu.citeste regulamentul!

topic inchis.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.