homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Posibila sarcina cu metode contraceptive?


#1 2017-08-28 22:13:19

dian9009
Membru
Inregistrat: 2017-08-28
Mesaje: 3

Posibila sarcina cu metode contraceptive?

Ma confrunt cu o mare problema. Am avut al doile contact sexual in data de 29 iulie si acesta a eșuat, prezervativul s-a spart si eram in perioada fertila. Am luat escapelle imediat, iar după 6 zile am avut acea sângerare specifica pastilei de a doua zi care a ținut 4 zile si nu sunt sigura daca era ciclul. Dupa doua săptămâni am făcut un test si a ieșit negativ. Deoarce m-am simțit rău am fost la ginecolog care nu mi-a spus decât ca am un vag chist pe ovarul stâng, dar nu crede ca fie vorba de o sarcina, sa mai fac un test eventual. Am mai avut un alt contact sexual protejat pe data de 17 august in care nu am avut probleme cu prezervativul, dar am avut doar niște dureri in timpul lui si o sângerare după scurta si rozalie, mai apoi am mai făcut un test de sarcina, cum ar veni după 3 saptamâni si ceva de la contactul cu escapelle, iarăși negativ. Am răsuflat usurata, dar acum am început sa merg des la baie si sa-mi simt uterul tare si sa am o jena plus câteva zile am avut scurgeri veginale mai dese si albe, jena persista si merg des la baie. Nu am alte simptome inafara de cele precizate plus neapariția menstruației. Scurgerile albe au încetat si după 2 sapt de la contactul cu prezervativ am făcut un test si a ieșit negativ. Poate fi vorba de o sarcina după cel de pe 17 august? Sau de una care nu iese in teste? Va rog dați-mi o părere.

Offline

 



#2 2017-08-28 23:56:13

dian9009
Membru
Inregistrat: 2017-08-28
Mesaje: 3

Re: Posibila sarcina cu metode contraceptive?

M-ar ajuta foarte mult niste pareri!  big_smile

Offline

 

#3 2017-08-29 00:14:38

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Posibila sarcina cu metode contraceptive?

ok.o data mai trec cu vederea.ti-am zis sa postezi la sectiunea Vreau sa aflu unde ai postat deja!nu sa deschizi topic nou!

ca sa-ti raspund,pe langa celelalte raspunsuri-

1.fa test de sange,e singurul sigur!
2.citeste despre cum ramai insarcinata ca sa nu ramai.
3.nu esti insarcinata.

4.topic inchis.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.