homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chist ovarian 5 cm.


#1 2017-08-31 21:41:06

Adriana-1987
Membru
Inregistrat: 2016-05-26
Mesaje: 4

Chist ovarian 5 cm.

Hello tuturor! Ieri am mers la medic pentru o ecografie abdominala totala pentru ca de cateva zile ma simteam rau: greata, ameteli, balonare. In momentul in care am ajuns acolo, m-am urcat pe masa de ecograf senina si constienta ca sigur o sa-mi spuna ca am o criza de bila insa nu a fost asa, spre surprinderea mea doamna doctor a spus clar si raspicat: "un mare chist pe ovarul drept de 5 cm". Denumirea din fisa medicala este: "in aria de proiectie formatiune transonica, cu continut impur". Acum vin si va cer sfaturi si pareri referitor la problema asta, cine a mai avut sau cine cunoaste?Momentan astept sa vina menstra si sa-mi treaca si apoi ma prezint si la domnul doctor ginecolog dar pana acolo as vrea sa impartasiti cu mine si experientele voastre, stiu ca solutii sunt...dar care? Multumesc tare! ????

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.