homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare dupa chiuretaj biopsic


#1 2017-09-16 11:41:41

annem_123
New member
Inregistrat: 2011-04-05
Mesaje: 22

sangerare dupa chiuretaj biopsic

Buna ziua!

Dupa prima nastere acum 4 ani (si singura) menstruatia mea a fost destul de neregulata (la 3-4 luni). Am fost la medic, am facut analize, se pare ca am o dereglare hormonala.

Mi-a venit menstra in martie (cu ajutorul Duphaston) si de atunci am luat la recomandarea medicului Profecund, apoi in mai (destul de putin) si tocmai pe 26 august. Dupa 10 zile de menstruatie am fost la medic deoarece nu se mai oprea. Mi-a facut ecografie si a zis ca este endometrul gros (22 mm) si ca imi va face chiuretaj biopsic pentru a se opri. M-a programat, mi-a facut chiuretajul biopsic joia trecuta (pe 7 sept), iar apoi am avut sangerari usoare vreo 3 zile, apoi mai abundente. Mi s-a zis ca e normal, ca e ca si cand ar fi inceput menstruatia din nou, dar inca nu s-a oprit nici azi, 16 septembrie, ba chiar este foarte abundenta uneori si cu mici cheaguri.

Am luat antibiotic dupa chiuretaj timp de 7 zile si tot de atunci iau si calciu cu vitamina K. Dupa calciu cantitatea se reduce, dar dupa cateva ore ...revine iar.

Ce ar trebui sa fac? Sa merg la medic la urgente? Dar ma intreb ce sa imi faca ...doar nu ma chiureteaza iar. Sau sa astept ...dar pana cand?

Va rog, dati-mi un sfat!

Ultima oara a fost editat de annem_123 (2017-09-16 11:42:31)

Offline

 



#2 2017-09-16 12:22:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sangerare dupa chiuretaj biopsic

eu as zice sa mergi din nou la medic, sa mai faci o echo, macar sa te asiguri ca e totul ok

Offline

 

#3 2017-09-17 00:54:09

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: sangerare dupa chiuretaj biopsic

Parerea mea e ca sa mai mergi la medic , macar sa scapi de griji. Sa stii ca e totul in regula.


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#4 2017-09-17 10:20:10

annem_123
New member
Inregistrat: 2011-04-05
Mesaje: 22

Re: sangerare dupa chiuretaj biopsic

Va multumesc pentru sfaturi.

De ieri, cantitatea s-a redus considerabil. La fel si cheagurile, nu mai sunt deloc. Cred ca e pe final. Voi merge la medic dupa ce va iesi biopsia.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.