homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Spotting de culoare rozalie si rosie


#1 2017-10-11 10:15:12

anna37
Membru
Inregistrat: 2017-10-11
Mesaje: 2

Spotting de culoare rozalie si rosie

Buna,
Incercam pt bebe de vreo 6-7 luni. Eu de obicei am cicluri regulate, de 24 de zile. Ori acuma in ziua 18 si ziua 20 al ciclului am avut spotting de culoare rozalie si rosie. Mi se pare foarte ciudat, ca in ziua din mijloc am avut scurgere normala, alba. Contacte am avut in ziua 11 al ciclului, apoi in ziua 16 si ziua 17. Mentionez ca am si doua fibroame uterine de cate 9 mm, dar care din 2012 nu au mai crescut deloc... Credeti ca pot sa fiu insarcinata? Mi-e frica sa sper... ca am avut deja atatea dezamagiri... dar totusi...
Va multumesc pt raspuns.

Offline

 



#2 2017-10-11 21:30:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Spotting de culoare rozalie si rosie

Anna asta doar Dumnezeu poate ști, dar faptul ca stai cu fibromul acolo și vrei copil, mie nu mi se pare ok. consulta un medic! Mult succes!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#3 2017-10-11 22:16:13

anna37
Membru
Inregistrat: 2017-10-11
Mesaje: 2

Re: Spotting de culoare rozalie si rosie

Ma duc regulat din 6 in 6 luni la ginecolog la controale, deci nu stau cu fibroamele si astept sa se intample minunea. Doctorita zice ca se afla pe peretele exterioara uterina si nu influenteaza sarcina, fertilitatea.
Intrebarea mea se refera la sangerarea de alaltaieri dimineata, o pata si azi dimineata, tot o pata.
Multumesc oricum!

Offline

 

#4 2017-11-15 19:22:43

AnneAmnezy
Membru
Inregistrat: 2017-11-15
Mesaje: 2

Re: Spotting de culoare rozalie si rosie

Ajutorrrrr
Buna ziua.la 6 luni de la cezariana am.avut contact sexual(29oct).dupa 2-3 zile.mi.a venit menstruatia .mentionez ca o venit mai devreme cu cateva zile la 24 de zile in 1 nov.am avut candidoza am luat canesten ovule 3 zile si crema(7.8.9.10 nov).dupa cele 3 zile de ovule am inceput sa sangerez rozaliu(11.12.13 14 15nov) un fel de sangerare.de fapt is doar pete cand si cand..cate putin.dar zilnic..am obs ca azi dimineata dupa ce m.am spalat am.aplicat crema canesten si o inceput iar niste pete.in ideea in care azi noapte nu s.a intamplat nimic...nu cred ca e doar ca nu e menstra inca.se poate sa.fiu insarcinata sau pur si simplu sa vina iar menstruatia? Va rog.is disperata.sa fie doar o dereglare? Oare sa ma sperii?
Va multumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.