homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Eco transvaginala


#1 2017-11-01 11:45:10

Laura31
Membru
Inregistrat: 2017-10-17
Mesaje: 4

Eco transvaginala

Buna ziua.va rog mult sa imi spuneti daca o eventuala sarcina la 2 saptamani si jumatate de la conceptie se vede la eco transvaginala...sunt in prima luna de anticonceptionale dar mi e teama ca sunt insarcinata..am fost saptamana trecuta la doctor si nu mi a spus nimic despre o sarcina ci doar m a intrebat dacaam avut contact sexual si mi a recomandat sa urmez in continuare tratamentul cu Logest..deci...?se poate sa fiu insarcinata si dr sa nu fi vazut sau nu?
Multumesc.

Offline

 



#2 2017-11-01 11:47:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Eco transvaginala

nu, nu se vede la echo, dar poti face un test de sarcina
dar de ce suspectezi o sarcina daca iei Logest ?

Offline

 

#3 2017-11-01 12:31:54

Laura31
Membru
Inregistrat: 2017-10-17
Mesaje: 4

Re: Eco transvaginala

Deoarece inainte de a incepe blisterul am avut contact sexual fol metoda retragerii...din cate stiu eu nu s ar fi fost nimic dar dupa 2 zile am avut o sangerare pe care am considerat o chiar menstruatie...am inceput anticonceptivele iar in urmatoarea zi sangerarea a incetat...dupa o saptamana am avut spotting:timp de 10 zile o picatura doua...si dr mi a spus ce am zis in mesajul anterior...nu stiu ce sa cred.

Offline

 

#4 2017-11-01 13:54:21

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Eco transvaginala

pare a fi comportamentul normal cand incepi sa iei anticonceptionale
fa un test de sarcina si o sa te lamuresti

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.