homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-10


#172 2017-11-09 22:01:33

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Cris ,  te asteptam peste cateva zile cu un testulet pozitiv . Sa speram ca ai ouat bine rotfl
Eu am avut astazi niste mici intepaturi , aproximativ dureri ca la ovulatie...
Vreau luna urmatoare sa reusesc sa ajung sa imi fac mai multe analize...
Va las un ceiut sau o ciocolata calduta smile


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 



#173 2017-11-09 22:46:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

eu nu știu dacă m ouat sau nu, am rămas fără teste și nu am mai cumpărat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#174 2017-11-10 08:07:52

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fete! Las cafeluta buna, buna puss
Eu sunt abia Z12..inca nu am secretie, parca,parca incepe sa ma jeneze pe la ovare...
Cris, sa vii cu testulet pozitiv smile
Spor la bebelit puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#175 2017-11-10 08:29:23

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața! Eu as bea 3 cafele azi, poate poate ma trezesc. Va pup .

Offline

 

#176 2017-11-10 12:13:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața,
Mulțumesc fetele. Eh, nu știu ce șanse am dacă de 10 ani nu am rămas niciodată natural, dar macar sa incerc, zic, că oricum nu e vreun chin lol
Eu simt ovulația, nu fac teste. Mi s-a confirmat ecografic de mai multe ori ca atunci se produce. Mă doare ovarul fix perioada când se sparge foliculul, și încep să am sânii sensibili. Mi-a spus și medicul că eu nu am nevoie de monitorizare, dau banii degeaba lol


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2017-11-10 12:45:58

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

E bine ca iti dai seama fara ecografie. La mine, în urma ecografiilor, am corelat cu semnele perioadei  , si acum pot sa mi urmăresc la fel ovulatia fara monitorizare eco.
Cris, nu stiu exact povestea ta, dar sper sa fie totul asa cum iti doresti

Offline

 

#178 2017-11-10 13:11:10

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Salut, fete dragi! N-am mai intrat zilele acestea. am fost cam amarata  supa dar mi-am revenit.

Astera, bine ai revenit, iti tin pumnii sa-ti iasa toate bine  puss E bine ca faci tot posibilul sa eviti situatia din trecut si sa descoperi cauza.

Georgiana, probabil esti deja in perioada fertila, distractie placuta!  hjarta

Cris, am citit pe sarite povestea ta, sper din tot sufletul sa reusesti sa ai al doilea copilas.

Alexandra, ce analize vrei sa faci? Le faci in Ro sau in Franta?

Geo puss

Daca am scapat pe cineva, ma iertati, nu e cu intentie.

La mine e Z3, iar in ultimele luni am inceput sa am menstruatia cu cheaguri destul de mari. Eu am corelat cu analizele proaste de tiroida, dar acum analizele sunt bune, insa cheagurile au ramas. Oare o fi vreo problema? Si mie mi-a confirmat ecografic doctorul ovulatia in jurul zilei 12, inseamna ca asa e de obicei? Sau se schimba de la luna la luna, avand in vedere ca ciclul e regulat de 25-26 de zile? Eu am citit ca in general durata fazei luteale este aceeasi in fiecare luna.

Offline

 

#179 2017-11-10 13:22:07

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Eu editasem , dar cred ca nu merge iar cum trebuie.

Ati facut la bioclinica analize până acum? Sunt ceva diferențe la mutații de exemplu si nu numai, în comparație cu synevo. Nici nu as vrea sa le fac la bioclinica  daca nu s ok. Fiind asa multe analize si costisitoare, mai intreb si eu , poate le pot face la alta clinica unde sa fie lucrate cum trebuie

Offline

 

#180 2017-11-10 16:56:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Mulțumesc fetelor.
Povestea mea pe scurt: 6 ani de încercări, cu mult stres și chin, analize, investigații, histeroscopie , histerosalpingografie, laparoscopie, 2 inseminări eșuate care m-au terminat psihic la acel moment și în final un FIV (fertilizare in vitro) reușit, finalizat cu o fetița minunata, care m-a făcut să uit tot și mi-a readus zâmbetul.
După naștere ne-am protejat un an la recomandarea medicului, apoi de atunci încercăm mereu pt bebe 2. Tot de atunci am mai avut 4 încercări de fiv pt al doilea bebe, toate cu eșec. In final am renunțat la aceste proceduri pt că am simțit că nu mai pot... dar natural voi încerca mereu. Și categoric voi spera. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#181 2017-11-10 17:13:24

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Și am uitat sa menționez, fetița mea are 5 anisori. Asta ca sa va dați seama de ce sunt 10 ani de incercari.
Pt mine faptul că am un copil nu va fi niciodată ceva banal, ceva normal... mă minunez zilnic că o am, ii mulțumesc lui Dumnezeu, și nu sunt deloc puține momentele când încă plâng când o strang in brate, pt că mi se pare prea frumos sa fie adevărat. Doamne cat de mult mi-am dorit-o, cate lacrimi am vărsat  visând cum ar fi sa fiu mamica...dar ce copil minunat mi-a dat Dumnezeu în final! Mă simt extrem de norocoasa .

Iar dacă vreți să știți care e cauza pt care nu rămân natural... Ei bine, doar o spermograma proastă a soțului, atât. Însă nu dezastruoasă, teoretic avem toate șansele pt a obține o sarcina spontan, practic nu s-a întâmplat niciodată.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#182 2017-11-10 17:30:28

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space dacă ai ciclul regulat la 25 - 26 de zile, cel mai probabil ovulația se păstrează în jurul zilei 12, cu atât mai mult cu cât ți s-a confirmat o data ecografic.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#183 2017-11-10 17:40:33

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space,aici in Franta vreau sa le fac . Analize de sange, de rutina smile ma simt obosita si simt ca imi lipseste ceva din corp.


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#184 2017-11-10 20:26:08

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Fetelor, activitate nu gluma smile Eu am avut de lucru azi ...
Cris, imi pare rau pentru toate trairile neplacute puss, dar ma bucur mai tare pentru reusita...Sa va traiasca minunatia de fetita si sa va aduca numai bucurii!
Azi de la pranz am inceput usor cu secretie...deci..incepe bairamul rotfl
Astera, eu analizele de pana acum, la Bioclinica le-am facut, eu cred ca sunt ok...cel putin mai buni decat altii din oras.
Space, te pup si ma bucur ca esti mai bine puss
Alexandra, ce analize vrei sa faci?
Geo, te pup puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#185 2017-11-10 21:57:28

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana , treci la treaba !!! big_smile  doar analize de rutina vreau sa fac..sa vad ca totul este bine . Imi lipsesc vitaminele, mai ales pe vremea asta ..  cold  supa
Cris , sa dea Dumnezeu sa vina si ce'a de'a doua minune  goodluck
Va pup

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-11-10 21:58:44)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#186 2017-11-11 15:44:50

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Cris sa crezi în șansa ta, nu se știe niciodată ce îți pregătește Dumnezeu. Deși știu ca la mine este imposibil, eu cred în șansa mea, dacă o am, va fi cu siguranta.
Pupici fete frumoase!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#187 2017-11-11 16:05:53

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Missy , așa este, speranța nu trebuie să moară niciodată. puss
Un weekend minunat sa aveți!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#188 2017-11-11 21:51:02

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Fetelor, va invit la o praji smile  Am facut prajitura aceea fara coacere cu biscuiti, mascarpone si nutella. Acum este la rece smile
Spor la bebelit, noapte buna si duminica frumoasa! Va pupacesc puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#189 2017-11-11 23:08:00

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana !! yum yummm , asa rasfata'te , ca doar meriti smile
Si eu voiam sa fac in seara asta tiramisu , dar am lasat'o balta lol poate maine..

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-11-11 23:26:34)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#190 2017-11-12 08:25:39

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața! Va trimit o ceasca de cacao.

Cris, ce frumos vorbesti de fetita ta si ce minunat ca o aveti. Sa va dea Dumnezeu sanatate sa ii faceti un fratior.

Georgiana, mi-ai facut pofta de praji! Reteta? Mai ales daca e fara coacere  smile

Alexandra, sa ne spui cum ti-au iesit analizele.

Si eu mi-am facut programare la ginecolog joi, sa il intreb de cheagurile si hemoragiile mele. Si vreau sa mai verific ceva care ma sperie oarecum, la echografie in iunie dr mi-a zis ca vazut doar 8 foliculi antrali, insa eram in Z14. Eram fix inainte de nunta, descoperisem ca am din nou problem cu tiroida si maxim de stresata, asa ca  nu am vrut sa imi mai fac griji si cu asta. Acum sa vad ce zice si dr acesta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.