homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-12


#210 2017-11-13 22:01:48

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Ce frumos Georgiana smile nu se stie niciodata ce este pregatit pentru noi . Ne ramane speranta si increderea ca vom primi si primim ceea ce meritam cu adevarat ! Dumnezeu este sus , El stie ce e mai bine pentru noi si cat putem duce .
Eu abia astept ziua in care o sa va vad la burtici .
Space , treci la treaba chicot nu se stie niciodata cand se prinde tongue asa ca , spor la bebelit .
Sonia  kram

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-11-13 22:02:17)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 



#211 2017-11-13 22:19:29

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Fete dragi  puss

Sonia, ti-am urmarit postarile de cate ori am intrat si nu pot sa-mi dau seama prin ceea ce treci. Pot sa inteleg doar o farama din ceea ce spui, dar sa stii ca un gand bun se indreapta mereu spre tine din partea mea, de fiecare data cand am citit ceva din lupta ta.

Din pacate, nu cred ca exista dreptate pe lumea acesta si nici ca primim ceea ce credem noi ca nu se cuvine sau ca meritam. Uneori primim mai mult, alteori mai putin. Dar sa nu incep iarasi cu filozofiile ca nu ma mai opresc.

Georgiana ce poveste emotionata, cum sa ne plictisesti? Eu ma bucur cand impartasiti cateva crampeie din vietile voastre, chiar daca nu va cunosc personal. Eu am mai creat legaturi la distanta, chiar si cu sotul meu a fost asa la inceput. In povestea ta asa a fost sa fie, asa a vrut Dumnezeu, degeaba ne impotrivim si incercam sa gasim explicatii. Eu nu cred ca veti ajunge la doctor in ianuarie pentru investigatii, am o presimtire  smile

Alexandra, asa am sa fac! Voi ati luat o hotarare, va puneti din nou pe bebelit sau mai amanati?

De maine incolo se deschide sezonul de bebelit si la mine din nou  lol In seara aceasta am trecut printr-o multitudine de stari, cine sa ma mai inteleaga. M-am apucat de plans fara motiv aparent, dupa care am realizat ca era o amestecatura de tristete auzind povestile colegelor gravidute si apoi vinovatia ca am fost invidioasa pe ele. Evit sa ma compar cu altii/altele pentru ca nu aduce nimic bun, dar in seara asta nu stiu ce m-a apucat.

Offline

 

#212 2017-11-13 22:31:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra puss

space puss lupta a fost inceputul,a culminat cu restul...

mda...primim oare ce meritam?...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#213 2017-11-13 23:04:44

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Sonia, nu cred ca primim ce meritam. Este parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni. Eu nu cred ca nu merit sa fiu mama, sau tu, sau Missy sau oricare fata de aici...Se intampla doar ce trebuie sa se intample...e greu, dureros dar mergem inainte. Imi este drag de voi toate si va doresc din tot sufletul sa vi se indeplineasca marele vis!
Va pup fetelor! Noapte buna! puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#214 2017-11-13 23:10:23

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

georgiana puss tu vei fi mama smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2017-11-13 23:44:02

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space rotfl nici noi nu stim , in perioada in care am fost fertila, ne-am ferit , de fapt am avut contact doar o singura data .. pentru ca am fost foarte obosita , incepusem cu orarul de la 8 dimi pana seara.  Ieri seara , s-a intamplat bebelitul a fost inclusiv cu totul big_smile , dar slabe sanse...mai am 5z pana la CM . Chiar si sotul mi-a spus ca ar fi o chestie dupa 8 luni cand eram atenti, urmaream totul si eram la datorie, sa nu fi venit bebe si sa vina acum cand am vrea sa mai asteptam putin .
Dar , imi este atat de greu , pot spune ca dupa 1 luna si jumatate de cand am cunoscut-o pe fetita de care am grija pur si simplu am ajuns sa o iubesc! hjarta , am grija de ea ca si cand ar fi copilul meu si intr-un fel ma deranjeaza ca , cresc copilul altcuiva si eu sunt in asteptare...


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#216 2017-11-14 07:17:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata! puss

Alexandra, sunt binisor. In ziua 8dpo, cu temperaturi ciudate in zig-zag, si de ieri ma inteapa ovarele. Nu cred totusi ca am ovulat luna asta pt ca nu am simtit nimic iar ovulatiile mele sunt f "galagioase" mereu. Si am avut si opk uri negative. Acum... ori vine, ori nu, doar 2 posibilitati sunt lol sa vedem. In 4 zile zice Fertility sa fac test.  disperat

Offline

 

#217 2017-11-14 07:18:13

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața!

Alexandra, să știi că multe femei asa raman gravide, cand nu mai urmăresc atent fiecare semn de ovulatie si nu programează viata de cuplu in jurul zilelor fertile.

Sonia si Georgiana, am spus si repet, nu primim ce meritam. E mai usor sa trăiești ca un pasager in viata, nu ti se cuvine nimic, nimeni nu iti datorează nimic. Cei mai mulți dintre noi nu vom fi savanți, cercetători, oameni celebri care să rămână în istorie. Dar dacă putem face lumea un pic mai buna prin prezenta noastră atunci tot e ceva. Pentru multi, asta inseamna sa aiba grija de cei dragi si uneori si de noi înșine. Alteori inseamna macar sa nu faci rau- daca nu poti face bine. Asta e parerea mea si ma străduiesc să accept ceea ce nu pot schimba fiindca asta mi-a cauzat multă durere de-a lungul anilor. Si sa vorbesc si sa nu tin in mine, asta a fost o lecție scumpă pe care am invatat-o. De aceea mai scriu pe aici si va multumesc ca acceptați.

Nu esti niciodata in asteptare, Alexandra. Viata se petrece acum, in acest moment. Ce astepti? Asta ma intreb si eu, poate astept ceva ce nu mai vine si nu stiu sa ma bucur de singurul moment real, cel prezent.

Eu m-am reapucat de yoga, vreau sa fac ceva concret pentru a reduce stresul si anxietatea. Fac acasa cat pot.

Va îmbrățișez cu drag, o zi minunata!

Offline

 

#218 2017-11-14 09:11:05

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fete! Las cafeluta puss
Vai cat am putut tusi azi-noapte....groaznic, numai vreau sad


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#219 2017-11-14 11:04:54

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana, nu te lasa raceala? Las-o tu pe ea lol sper sa iti revii puss
Space..In suflelul meu e o parte care isi doreste sa am un test pozitiv luna asta( slabe sanse) dar nu se stie niciodata . Dar totusi stiu ca vreau si sa ii ofer un viitor mai bun...
Pass, asteptam vesti bune puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#220 2017-11-14 12:33:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana înțeleg și eu am rămas în aceeași perioada cu doua colege de munca. Una a născut o fetita, una a murit și fetita e fără mama și eu fără copil. A fost groaznic în acel an!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#221 2017-11-14 12:55:40

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Doamne Missy! Pfff...sad
Alexandra, as lasa-o, dar nu ma lasa e...al meu ma cearta ca nu iau sirop...dar nu vreau sa iau...e un sirop cu iedera din farmacie dar nu vreau sa-mi strice ceva pe acolo rotfl eu ma chinui sa las outul in pace sa-si faca treaba...
Space, Pass puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#222 2017-11-14 16:45:29

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Hello smile
Si eu pe aici wink
Spor fetelor smile


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#223 2017-11-14 17:02:50

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Geo puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#224 2017-11-14 19:05:30

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Spor tuturor hjarta

Offline

 

#225 2017-11-14 21:13:14

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Geo wave nici o veste la orizont?
Daca imi dati o veste buna , ma pun si eu la treaba rotfl


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#226 2017-11-14 21:47:55

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra, asta e santaj rotfl
Eu in fiecare luna sper sa fiu insarcinata, in fiecare luna presimt ca am un punctulet acolo mic si frumos si dragut hjarta
Asa si de data asta...eu stiu ca am acolo un mini eu smile
Noapte buna gagici puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#227 2017-11-15 07:22:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neațaaaaa va las cafeaua, zi frumoasa!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#228 2017-11-15 08:43:31

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana, cumpara scai vanat si fa ceai. gasesti in general la plafar. mai au si la unele farmacii. e permis si-n sarcina. siropul de patlagina simplu e si el permis in sarcina. sunt solutii, nu sta asa.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.