homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lichen sclero-atrofic


#1 2018-01-26 18:40:11

DenisaD
Membru
Inregistrat: 2018-01-26
Mesaje: 1

lichen sclero-atrofic

Buna ziua. Postez in speranta ca poate cineva s-a mai confruntat cu ce ma confrunt eu de aproape 3 ani.
am sa scriu totul de la inceput,poate sunt detalii care pot conta.
In urma cu 3 ani,am folosit ovule pentru candidoza.Erau 3 ovule. al 2-lea ovul, m-a deranjat foarte tare, simteam arsuri si l-am indepartat repede. Ei bine,de atunci,totul s-a schimbat. nu stiu daca din aceasta cauza sau nu. Lasand la o parte faptul ca am ramas cu o sensibilitate foarte mare,la fiecare contact sexual, se deschide o crapatura la intrarea in vagin,in partea de jos. Adica nu ma refer ca se intampla asta dupa 5-10 minute etc ci din start,in prima secunda de penetrare,ca si cum zona acea nu ar mai avea elasticitate si cedeaza.Altfel nu stiu cum sa explic. Am fost la ginecolog, a facut biopsie,a iesit bine,am suferit si o interventie chirurgicala ca sa indepartam acea zona ,acea pielita ca sa ii spun asa,ca pana la urma e ca o pielita acea parte.ei bine, crapatura respectiva s-a format mai jos. mi-a recomandat sa merg la un dermato-venerolog.am fost,mi-a recomandat diferite creme cicatrizante,corticosteroizi si alte nenumarate creme care nu au avut niciun efect. unul dintre ei a spus ca ar putea fi lichen sclero atrofic, dar nu a iesit la biopsie..
si au trecut aproape 3 ani.nu stiu ce sa mai fac. am 20 de ani, o relatie stabila cu acelasi partener.
S-a mai confrunat cineva cu asta? orice idee este bine venita..
supa

Ultima oara a fost editat de DenisaD (2018-01-26 18:41:02)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.