homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gardnerela


#1 2018-01-31 02:20:32

Mirela2018
Membru
Inregistrat: 2018-01-31
Mesaje: 0

Gardnerela

Buna seara. Am si eu o problema ce ma macina cred ca de vreo 8 luni de zile .O gardnerela ce nu stiu cum sa scap de ea .Acum am facut testul Papa Nicolau totul bine doar Gardnerela. Mi sa prescris antibiotic Atrican 250mg 1la 12h si ovule Polygynax  12zile cu repetare in urmatoarea luna .Menționez ca nu am mancarimi nifi arsuri doar secretie alb branzoasa mai putin abundeta  ciclul menstrual.Am citit pe alt forum ca daca utilizezi capsulele vaginale  Gynophilus ce se eliberează fara prescripție medicală aceasta tratează Gardnerela. Va rog frumos sa mi spuneți e bn sa iau un tratament fara prescripție ?Sunt mai eficiente ce mi a dat medicul ?Tin sa menționez ca mi se facuse si o antibiograma si luasem tratament nu mai aveam deloc secretie doar ca prietenul meu nu sa abtinut si am făcut sex neprotejat si mi a reapărut iar desi mai aveam doar o pastila de luat pana terminam tratamentul. Ce sa fac ?va mulțumesc din suflet  : :(

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.