homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare de nidare sau menstruatie?


#1 2018-05-09 17:40:57

sweet26
Membru
Inregistrat: 2018-05-09
Mesaje: 2

Sangerare de nidare sau menstruatie?

Buna ! Ultima menstruatie a fost pe data de 10 aprilie, am o menstruatie regulata 32 zile +/- 1zi. Incerc sa raman insarcinata de 6, 7 luni si imi verific mucusul cervical si pozitia colului uterin ( ovulatie dupa mucus si pozitie 24.04.2018) contacte neprotejate 21, 22 si 23. In data de 05.05 seara in mucus am observat firicele de sange, de atunci si pana astazi 09.05 am sange in vagin cu o culoare care variaza de la roz, rosu la maro ( astazi ). Tin sa mentionez ca pe protej slip nu curge decat picaturi/ pete. Astazi am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Este un inceput de sarcina si a fost testul facut prea devreme? Se poate sa am scurgeri de sange cu atatea zile inainte de menstruatie? A mai patit cineva ceva asemanator?

Offline

 



#2 2018-05-09 17:46:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare de nidare sau menstruatie?

poti repeta testul peste cateva zile daca nu vine menstruatia sau sa faci un test beta-hcg din sange... ambele variante sunt posibile, sa vina menstruatia sau sa fie sarcina si prea devreme pentru test (desi daca zici ca stii sigur ca ai ovulat pe 24 ar fi 15 dpo si teoretic s-ar vedea ceva... numai sa nu fi ovulat mai tarziu)
bafta !

Ultima oara a fost editat de heimdall (2018-05-09 17:46:40)

Offline

 

#3 2018-05-09 18:01:33

sweet26
Membru
Inregistrat: 2018-05-09
Mesaje: 2

Re: Sangerare de nidare sau menstruatie?

Multumesc ! Imi doresc foarte mult un bebel   bebe dar o sangerare de implantare care sa dureze 4 zile cred ca e prea mult. Insa nu am sangerat niciodata 4 zile inainte de menstra. Ceva nu e normal sad o sa mai astept cateva zile ...

Offline

 

#4 2018-08-28 18:37:44

Alex99
Membru
Inregistrat: 2018-08-28
Mesaje: 0

Re: Sangerare de nidare sau menstruatie?

Buna ma poate ajuta și pe mine cineva cu un răspuns?
Prietena mea a avut pe data de 9 august după tot în data aceea am întreținut relația sexuala ne protejați
Seara pe la 8 ia venit acea scurgere rozalie a durat doua zile țin sa menționez ca și a doua zi am avut act sexual a treia zi sa transformat în maro
A avut întârziere de ciclu 2-3 zile după care ia venit
După aceea ia venit acum scurgerea aceea albicioasa și semănătoare cu albușul de ou printre care și următoarele sintome
..amețeli, grețuri,dureri de cap,și acum ăsta cu scurgerile...și poftele de dulciuri excesive
Poate să mă sfătuiască cineva ce să facem și dacă e gravida
Mulțumesc anticipat

Offline

 

#5 2018-09-04 10:34:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare de nidare sau menstruatie?

nu inteleg prea bine povestea, dar daca i-a venit menstruatia la timp nu e insarcinata
scurgerea tip albus de ou inseamna ca e la ovulatie
poate sa faca un test de sarcina ca sa se linisteasca

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.