homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare la contact


#1 2018-07-24 08:46:05

amiracurus
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 127

Sangerare la contact

Neata, dragilor!

Revin si eu aici dupa multa vreme, caci medicul meu e plecat in vacanta si imi e aiurea sa il deranjez.
E a treia oara in 6 luni cand sangerez la contact. Nu ma doare absolut nimic, analizele nu au indicat niciodata vreo problema (PAP tot timpul a iesit II, de acord ca am o usoara inflamatie ca asa sunt eu "construita").
Ultima data am sangerat cam mult, e posibil sa ma fi zgariat? S-a intamplat de fiecare data inainte de penetrare, culmea.
Daca m-as opri si as relua "operatiunea" dupa 2-3 ore, ar fi totul absolut normal, ca si cum nu s-a intamplat nimic.

Mentionez ca nu mai iau contraceptive de multi ani.
Voua vi s-a mai intamplat? Am cautat un topic similar dar nu am gasit.
Multumesc frumos!  smile


Amira C.

Offline

 



#2 2018-07-24 09:41:21

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare la contact

De cand e ultimul PAP ? in mod normal ar indica o mica rana pe col sau o sangerare din col daca a fost un contact mai agresiv, mie mi s-a intamplat si din cauza AC (spotting)
mergi totusi la medic cand poti sa verifice colul

Offline

 

#3 2018-07-24 09:49:20

amiracurus
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 127

Re: Sangerare la contact

PAP e de acum un an. Si mereu iese II, de 10 ani incoace.
Insa doua degete nu sunt sigura ca ar fi ajuns pana la col, zic.  nustiu

Si da, stiu ca, colul meu "sangereaza la cea mai mica atingere" asa mi-a spus Dr. la un moment dat, ca am o sensibilitate, dar mi s-a intamplat de 3 ori in 6 luni, si nu a fost neaparat contact agresiv  big_smile

Ultima oara a fost editat de amiracurus (2018-07-24 09:51:36)


Amira C.

Offline

 

#4 2018-07-24 09:57:31

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare la contact

Mergi totusi la un control, fara panica, dar intr-un an poate sa fi aparut o mica rana sau un polip sau ceva pe acolo care sa sangereze... daca nu e nimic si asa e colul tau, cu atat mai bine, dar ca sa te asiguri

Offline

 

#5 2018-07-24 13:55:21

amiracurus
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 127

Re: Sangerare la contact

Desigur, am sa ajung sa refac analize si controlul de rutina, m-am gandit doar ca daca nu ma doare, sau nu ma jeneaza catusi de putin, poate e doar inflamatia mea dintotdeauna.

O sa revin cu vesti. smile
Multumesc frumos, oricum. >big_smile<


Amira C.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2018-07-24 15:01:49

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sangerare la contact

cu placere smile e bine sa te duci fiindca oricum colul nu doare, deci nu ai de unde sti ce se intampla
sper sa nu fie nimic

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.