homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As putea fi însărcinată?


#1 2018-08-19 14:10:07

PuggieM
Membru
Inregistrat: 2018-08-19
Mesaje: 0

As putea fi însărcinată?

Sunt in a doua luna de Karissa, am terminat folia si sunt in pauza de 7 zile (ziua 3). Luna trecută menstruația mi-a venit cu 5 zile mai devreme, in ziua 3 de pauza.
Luna aceasta, in schimb, a întârziat cu o zi (după o aplicație). Am avut contact neprotejat cu prietenul meu și nu stiu dacă ar trebui sa îmi fac griji.. (oricum deja sunt disperata)
Am luat corect pastilele (+- o ora când am avut zile mai ocupate) și tot ce am făcut diferit luna aceasta a fost sa schimb ora de la 17:00 la 21:00 dar in prima săptămâna a pastilelor nu am avut vreun contact sexual de teama ca s-ar putea întâmpla ceva.. ce ma sfătuiți sa fac? ...
mulțumesc anticipat!

Offline

 



#2 2018-08-19 14:49:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: As putea fi însărcinată?

Menstruatia poate veni oricand in perioada de pauza. Exista o tendinta de a aparea in aceeasi zi de pauza dar mai poate varia.
Aplicatia aia este inutila cand iei anticonceptionale.
Nu ai de ce sa iti faci griji. O sa apara si menstra zilele astea.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.