homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticoncepționale și diaree


#1 2018-08-08 11:00:44

hellothere703
New member
Inregistrat: 2018-08-04
Mesaje: 19

Anticoncepționale și diaree

Bună fetelor, am citit multe pe acest forum dar inca sunt îngrijorată. Iau anticoncepționalele belusha de 9 luni de zile.
Pe 3 august am avut 2 scaune apoase, unul la 4 dimineața iar următorul la 11 dimineața, deci la 7-8 respectiv 14-15 ore de la administrarea pastilutei ( le iau de regulă la ora 20:15 ). Ziua următoare, 4 august, la ora 14:30 am avut iar un scaun apos. Pe 5 august, la 13:40 am avut un scaun normal care la sfârșit s-a transformat într-unul apos, iar tot așa, pe 6 august de dimineață am avut unul care la sfârșit nu a fost chiar apos, l-aș descrie mai mult ca fiind moale. Deci pe scurt, o zi am avut 2 scaune apoase, iar următoarele 3 zile consecutive am avut unul pe zi, n-am avut niciun scaun în primele 4 ore de la administrarea pastilei.
Am avut și 2 contacte neprotejate pe 3 si pe 7 august dar fără ejaculare înăuntru.
Ar trebui sa mă îngrijorez în privința protecției? Știu că protectia este compromisa la cel puțin 4 scaune apoase intre 2 pastile, dar avand în vedere că scaunele m-au ținut 4 zile consecutive mă cam îngrijorează.
Aștept un răspuns de la voi, mulțumesc!! smile

Offline

 



#2 2018-08-08 11:15:41

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticoncepționale și diaree

nu ar trebui sa fie probleme din ce descrii tu, dar daca ti se pare ca ai scaune diareice ia ceva, macar niste ceai de menta sau o smecta, nu sta asa mai multe zile ca sa nu risti

Offline

 

#3 2018-08-08 12:07:16

hellothere703
New member
Inregistrat: 2018-08-04
Mesaje: 19

Re: Anticoncepționale și diaree

heimdall a scris:

nu ar trebui sa fie probleme din ce descrii tu, dar daca ti se pare ca ai scaune diareice ia ceva, macar niste ceai de menta sau o smecta, nu sta asa mai multe zile ca sa nu risti

Nu am la ceva anume, nu mănânc nimic toata dimineata si cand ajung acasă bag in mine de toate rotfl2 toate aceste scaune au fost după ce am mâncat prea multa ciocolata combinata cu struguri sau lucruri de genul.. acum am inceput sa ma mai controlez, n-am mai avut nimic de pe 6.
Ceaiul de menta se poate bea cu miere? Nu interacționează sau ceva ?

Mulțumesc de răspunsul foarte rapid, sunt mai liniștită smile

Offline

 

#4 2018-08-08 13:01:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticoncepționale și diaree

nu, nu interactioneaza ceaiul de menta, doar cel de sunatoare interactioneaza cu AC

Offline

 

#5 2018-08-08 14:00:04

hellothere703
New member
Inregistrat: 2018-08-04
Mesaje: 19

Re: Anticoncepționale și diaree

heimdall a scris:

nu, nu interactioneaza ceaiul de menta, doar cel de sunatoare interactioneaza cu AC

Îți mulțumesc de ajutor!  big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.