homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticoncepționale și diaree


#1 2018-08-29 09:53:39

hellothere703
New member
Inregistrat: 2018-08-04
Mesaje: 19

Anticoncepționale și diaree

Bună fetelor.. revin cu o nouă experiență.
Vineri dimineață pe 24 mi-a venit menstruația și seara la 20:15 am luat și prima pastila din al 10-lea blister belusha. Pe 25 la ora 15:30 am avut un episod de diaree, după aproximativ 19 ore de când am luat prima pastila. Pe 27 am avut un scaun la 15:50 cu dureri de burtă, dar nu a fost chiar diaree lichida, l-aș defini mai mult un scaun moale, dar erau resturi de coaja de roșii complet intacte.. ultima oară când am mâncat roșii a fost pe 26 la prânz, pe la 13/14, am avut o masa sănătoasă cu salata și niste cartofi prăjiți.

Să ma îngrijorez în privința protecției??

Mă gândesc că e posibil ca tranzitul intestinal sa se fii accelerat și pastila de pe 26 nu a fost complet absorbită.

Să încep sa numar 7 pastile începând cu pastila pe care am luat-o pe 27 la 20:15 ( a 4-a din blister ) sau cu cea pe care am luat-o ieri seara ( a 5-a din blister ) ?

Aștept răspunsul vostru, multumesc in avans !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.