homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si donare sange


#1 2019-03-06 21:36:48

hellothere703
New member
Inregistrat: 2018-08-04
Mesaje: 19

Anticonceptionale si donare sange

Buna, pe 25 februarie am donat sange si ma intrebam daca efectul anticonceptionalelor a ramas neschimbat sau daca, in urma donarii, anticonceptionalele nu si-au mai facut asa bine efectul.
Iau belusha de aproximativ un an, iar pe 25 februarie eram la a 18-a pastila/24 din blister (donarea a avut loc la 10 dimineata iar pastila o iau la 8 seara). Vineri urmeaza sa incep un nou blister iar este foarte probabil sa intretin relatii intime cu partenerul meu avand in vedere ca maine se intoarce acasa.
As vrea sa stiu daca protectia s-a schimbat sau nu, avand in vedere ca saptamana 25 februarie - 3 martie a fost ultima saptamana din blister (din cate stiu, daca in ultimele 7 zile din blister se intampla ceva cum ar fi sa vomiti sau sa ai scaune lichide excesive, protectia scade si se reinstaleaza complet dupa primele 7 pastile neintrerupte de pauza in care apare menstruatia).

Sper ca nu va suparati pentru ca am creat acest topic, am cautat pe forum si nu am gasit nimic smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.