homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chiuretaj


#1 2019-06-10 13:48:41

Elena1999
Membru
Inregistrat: 2019-06-10
Mesaje: 1

Chiuretaj

Buna, saptamana trecuta am trecut printr-un chiuretaj pt indepartarea endometrului care era foarte ingrosat. Mii s.a spus ca este ultima solutie tinand cont ca am incercat si medicamentos si mai mult rau mi.a provocat (adica am avut hemoragie 2 luni). In momentul interventiei inca aveam aceea hemoragie. Dupa m.am putut riduca fara probleme dupa ce a trecut efectul anesteziei, am mai avut o sargerare foarte mica timp de maxim 2 ore de la inerventie, nu am avut dureri, nimic. Acum la 3 zile dupa au inceput sa apara niste duderi putin mai mari ca la menstrutie. Este normal?


Ps. Ca si tratament nu am decat niste anticonceptionale, fara antibiotice sau analgezice.

Offline

 



#2 2019-06-10 14:24:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Chiuretaj

e normal sa mai ai dureri si chiar si usoare sangerari, doar sa fii atenta si sa mergi la medic daca ai dureri foarte mari, sangerari abundente sau secretii urat mirositoare sau febra, acestea sunt semnele unei infectii

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.