homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor 2


#1 2019-06-18 11:43:19

anacarina
Membru
Inregistrat: 2019-06-18
Mesaje: 1

Postinor 2

Buna fetelor!
Poate ca o sa imi spuneti sa merg la medic, dar am sa lansez totusi intrebarea mea, poate experientele voatre ma ajuta.
In data de 7 mai am avut un contact neprotejat, dupa 5 ore am luat prima pastila de Postinor iar la 12 ore +- jumatate de ora, pe cea de a doua.
In 14 mai au inceput sangerarile, au tinut vreo 5 zile, mult mai puternice decat la un ciclu obisnuit.
Azi suntem in 18 iunie si nu mi-a venit cliclul, mentionez ca am facut un test de sarcina acum 1 sapt, a iesit negativ, asa ca am stat linistita, am pus intarzirea pe seama
dereglarii hormonale date de pastile. Acum insa sunt deja 30 zile zile de cand s-a oprit acea sangerare si deja sint tare ingrijorata.
Am mai citit pe forumuri despre diverse peroade de intarziere, dar stiti cum e la panica....o parare in plus nu strica.

Va multumesc!

Offline

 



#2 2019-06-18 11:50:41

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Postinor 2

da, cu siguranta e de la postinor, nu ai ce face decat sa astepti, mie nu mi-a venit menstruatia 2 luni dupa postinor

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.