homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Absenta menstruatie yasmin


#1 2019-10-17 21:24:26

stewie
New member
De la: Galati
Inregistrat: 2009-07-08
Mesaje: 8

absenta menstruatie yasmin

Buna seara. deranjez si eu cu o intrebare. iau ac yasmin din vara, iar luna trecuta am decis sa unesc blisterele intre ele ca menstruatia sa nu apara. Intr-adevar nu a aparut, dar nu apare nici acum. luni trebuie sa incep un alt blister si menstruatia nu da semne sa apara nici pana acum (joi spre vineri). am respectat intocmai instructiunile, chiar am facut de dimineata un test de sarcina care a iesit negativ, o singura data s-a intamplat sa am diaree destul de severa, dar dimineata, iar eu pastila o iau la ora 17. Un sfat va rog mult? Multumesc!

Offline

 



#2 2019-10-18 07:41:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: absenta menstruatie yasmin

Incepe folia noua chiar daca nu vine, se mai poate intampla sa nu vina menstra, mai ales ca ai unit foliile
Dar mai e timp sa vina

Offline

 

#3 2019-10-23 23:34:42

Masosakhi
Membru
Inregistrat: 2019-10-23
Mesaje: 0

Re: absenta menstruatie yasmin

Bună seara!
Acum 4 zile am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, însă doar la început, pentru că el a finalizat în prezervativ și țin să menționez că l-am pus cu ceva timp înainte să termine.
Astăzi ar trebui să-mi vina menstruația însă observ o întârziere.
Ar trebui să-mi fac griji? Prezint simptomele că ar trebui sa vina însă nu a venit inca.

Offline

 

#4 2019-10-24 15:14:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: absenta menstruatie yasmin

nu ar trebui sa-ti faci griji, mai ales ca acum 4 zile oricum nu mai erai in perioada fertila, dar in mod corect prezervativul se pune inca de la inceput

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.