homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...


#1 2020-01-01 21:11:52

laura123
Membru
Inregistrat: 2020-01-01
Mesaje: 3

Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...

Buna, fetelor si la multi ani!
Am si eu o intrebare. Sunt la ovulatie, am avut un contact cu prezervativ. Dupa ejaculare, din pacate a ramas in mine, am adormit din pacate si dupa evident penisul s-a micsorat, ideea este ca nu imi dau seama daca a curs sperma in interior sau nu. Prezervativul era inca pe penis cand ne-am trezit (dupa 30min), dar a curs ceva sperma si pe langa (pe pat).
Stiu ca pare stupid, pe de alta parte nu as vrea sa iau postinor aiurea. Ma puteti ajuta cu o opinie, va rog?
Multumesc!
P.s. daca e relevant, pozitia e lingurita.

Offline

 



#2 2020-01-01 21:55:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...

iti dai seama ca noi nici atat nu ne putem da seama cum sta situatia... in mod normal ai zice ca datorita gravitatiei ar fi curs doar afara din prezervativ sperma, dar cine stie
daca nu vrei sub nicio forma o sarcina si ai indoieli mai bine iei postinor

Offline

 

#3 2020-02-03 21:54:09

Lolita_lita
Membru
Inregistrat: 2020-02-03
Mesaje: 3

Re: Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...

Este posibil să fii gravidă, sperma ar putea intra în tine, cel mai bine este să faci un test

Offline

 

#4 2020-07-16 08:02:56

Ramona Lavinia
Membru
Inregistrat: 2020-07-16
Mesaje: 0

Re: Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...

Dacă timp de câteva luni ,anticonceptionalele sunt luate corect iar apoi se întâmplă ca in cele 7 zile de pauză sa nu apara deloc mentrusția,ce se poate intampla sau de ce sa întâmplat așa? Am început folie nouă in continuare cum trebuia si sunt in a 3 zi.Este posibil sa nu mai am mentruatia până la următoarea pauză de 7 zile? Si de ce? Ma poate ajuta cineva? Mulțumesc

Offline

 

#5 2020-07-21 09:35:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent...

e posibil sa se intample asta cand iei AC de mai mult timp, daca nu ai uitat vreo pastila sau nu ai luat ceva care sa le scada efectul nu trebuie sa iti faci griji, poti face un test de sarcina just in case
cu siguranta nu iti va mai veni menstruatia pana la pauza
totusi, daca se intampla si lunile urmatoare poti merge sa le schimbi

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.